Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
43,5 proc. dla Andrzeja Dudy i 30,46 proc. dla Rafała Trzaskowskiego – takie były oficjalne wyniki po pierwszej turze wyborów. W najbliższą niedzielę druga tura, która wyłoni Prezydenta RP. Kandydaci jeżdżą po kraju i przekonują wyborców. Sondaże wskazują na to, że różnica poparcia między nimi jest minimalna. Kto zwycięży w wyścigu o Pałac Prezydencki i będzie sprawował funkcję głowy państwa? Jak będzie wyglądać kampania w najbliższych dniach?
To już ostatnie dni kampanii prezydenckiej przed drugą turą wyborów. Kandydaci są nadal bardzo aktywni, spotykają się z mieszkańcami całej Polski i prezentują swoją wizję prezydentury. Sondaże pokazują bardzo wyrównany poziom poparcia dla obu kandydatów, może więc być tak, że o wyniku wyborczym zadecyduje społeczność pewnego, niewielkiego, kilkudziesięciotysięcznego miasteczka. Czyje argumenty przeważą w debacie publicznej? Czy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski próbują przekonać wyborców, którzy zagłosowali w pierwszej turze na pozostałych kandydatów? Jakich argumentów używają? Kto ma tu większe możliwości? Czy ta strategia przyniesie efekt? Czy jednak ważniejsze dla wyniku wyborczego jest zmobilizowanie własnego elektoratu?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • prof. Kazimierz Kik - politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
  • prof. Maciej Drzonek - politolog z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego
  • dr Mirosław Oczkoś - specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • Sebastian Drobczyński - ekspert w dziedzinie marketingu politycznego
 

Zobacz także

2020-08-13, godz. 21:26 100-lecie Bitwy Warszawskiej 100 lat temu na przedpolach Warszawy miała miejsce bitwa, która zatrzymała ofensywę Armii Czerwonej na Zachód. Bitwę historycy dzielą na pięć faz. Wszystko… » więcej 2020-08-12, godz. 23:22 Nowe zasady jazdy hulajnogą Elektryczne hulajnogi podbijają ulice polskich miast, a przepisów określających korzystanie z tych urządzeń drogowych - jak nie było, tak nie ma. Po Ministerstwie… » więcej 2020-08-12, godz. 23:18 Emerytura dla opozycjonistów Rząd przyjął projekt ustawy podnoszącej emerytury działaczom opozycji antykomunistycznej i represjonowanym z powodów politycznych w okresie PRL-u. Przepisy… » więcej 2020-08-11, godz. 19:49 Są wyniki matur... Absolwenci szkół średnich poznali wyniki egzaminu maturalnego. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna sesja egzaminacyjna odbyła się miesiąc później… » więcej 2020-08-11, godz. 19:47 Białoruś po wyborach Po sfałszowanych - zdaniem opozycji - wyborach prezydenckich na Białorusi Aleksandr Łukaszenka krwawo tłumi protesty. Co najmniej jedna osoba zginęła, a… » więcej 2020-08-10, godz. 20:32 Czy przestaliśmy być ostrożni? Upomnienia i mandaty – policja coraz częściej sprawdza, czy nosimy maseczki ochronne w sklepach i galeriach handlowych. Wszystko dlatego, że rośnie ilość… » więcej 2020-08-10, godz. 20:34 Kary za zaśmiecanie lasów Grzywna za śmiecenie w lesie zostanie podniesiona z 500 zł do 5 tys. zł., więcej będzie też fotopułapek śledzących ludzi przebywających w lasach. Za… » więcej 2020-08-06, godz. 20:09 Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tym samym ponownie objął urząd Prezydenta RP. - Tak jak obiecywałem, będę prezydentem… » więcej 2020-08-05, godz. 20:14 Rocznica rzezi Woli i Ochoty 76 lat temu Niemcy w ciągu trzech dni wymordowali kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców dzielnic Wola i Ochota w Warszawie. W środę na Skwerze Pamięci odbywają… » więcej 2020-08-04, godz. 19:35 Bon turystyczny i polskie wakacje anno 2020 Nawet nieprzychylni przyznają - bon turystyczny, czyli rządowe rozwiązanie wspomagające zarówno rodziny jak i branżę turystyczną cieszy się sporą popularnością… » więcej
12345