Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
43,5 proc. dla Andrzeja Dudy i 30,46 proc. dla Rafała Trzaskowskiego – takie były oficjalne wyniki po pierwszej turze wyborów. W najbliższą niedzielę druga tura, która wyłoni Prezydenta RP. Kandydaci jeżdżą po kraju i przekonują wyborców. Sondaże wskazują na to, że różnica poparcia między nimi jest minimalna. Kto zwycięży w wyścigu o Pałac Prezydencki i będzie sprawował funkcję głowy państwa? Jak będzie wyglądać kampania w najbliższych dniach?
To już ostatnie dni kampanii prezydenckiej przed drugą turą wyborów. Kandydaci są nadal bardzo aktywni, spotykają się z mieszkańcami całej Polski i prezentują swoją wizję prezydentury. Sondaże pokazują bardzo wyrównany poziom poparcia dla obu kandydatów, może więc być tak, że o wyniku wyborczym zadecyduje społeczność pewnego, niewielkiego, kilkudziesięciotysięcznego miasteczka. Czyje argumenty przeważą w debacie publicznej? Czy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski próbują przekonać wyborców, którzy zagłosowali w pierwszej turze na pozostałych kandydatów? Jakich argumentów używają? Kto ma tu większe możliwości? Czy ta strategia przyniesie efekt? Czy jednak ważniejsze dla wyniku wyborczego jest zmobilizowanie własnego elektoratu?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • prof. Kazimierz Kik - politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
  • prof. Maciej Drzonek - politolog z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego
  • dr Mirosław Oczkoś - specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • Sebastian Drobczyński - ekspert w dziedzinie marketingu politycznego
 

Zobacz także

2020-09-10, godz. 19:31 Rekonstrukcja rządu anno 2020 Kto zostanie, a kto odejdzie z rządu? Przy ul. Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS w czwartek kolejna runda rozmów dotycząca rekonstrukcji gabinetu. Jakie zmiany… » więcej 2020-09-08, godz. 20:39 Przyszłość Lotniska Szczecin - Goleniów Z powodu pandemii koronawirusa Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jest w fatalnej sytuacji finansowej. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podkreśla, że rząd… » więcej 2020-09-08, godz. 20:42 Jak zachęcić pacjentów do profilaktyki antynowotworowej? Strach przed Covid-19 spowodował, że tylko w okresie od marca do maja liczba kart leczenia wydawanych chorym na nowotwory spadła o 25 procent. Natomiast od… » więcej 2020-09-07, godz. 21:27 Żniwa w Zachodniopomorskiem Zakończyły się żniwa w Zachodniopomorskiem. Szacunki mówiły o rekordowych plonach, tymczasem aura wyjątkowo nie sprzyjała w tym roku rolnikom. Czy ceny… » więcej 2020-09-07, godz. 21:25 Finansowanie ogrodu dendrologicznego Ogród dendrologiczny w Przelewicach wraz z pałacem i zabudowaniami folwarcznymi nie znajdzie się pod skrzydłami Ministerstwa Rolnictwa - tak zdecydowali radni… » więcej 2020-09-03, godz. 20:34 Nawoływanie do ataków na księży "Księżą są jak stonka, tępmy ich!", "Biskup największym trofeum łowieckim" – takie napisy pojawiły się w szczecińskim parku Andersa. Zawiadomienie… » więcej 2020-09-02, godz. 18:13 Rok szkolny w dobie pandemii Mierzenie temperatury, środki dezynfekujące, zasłonięte usta i nos oraz bezpieczna odległość. Rok szkolny w dobie pandemii koronawirusa to wyzwanie nie… » więcej 2020-09-01, godz. 21:18 Wybuch II wojny światowej O godzinie 4:40 w Wieluniu rozpoczęły się obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uderzenie w to miejsce, a także gdańskie Westerplatte było początkiem… » więcej 2020-08-27, godz. 19:06 40 lat Solidarności Najpierw Szczecin, później Gdańsk - 40 lat temu, 30 sierpnia 1980 w Szczecinie, zostały podpisane Porozumienia Sierpniowe, powstała "Solidarność". Strajki… » więcej 2020-08-26, godz. 20:30 Czy uczelnie gotowe są na nowy rok akademicki? Szczecińskie uczelnie wyższe przygotowują się do nowego roku akademickiego. W jaki sposób prowadzona będzie nauka? Jakie plusy i minusy ma kształcenie na… » więcej
12345