Brak wykształcenia nie przeszkadza w karierze - tak mówi Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP.
- To był początek lat 80., po stanie wojennym, był bum na muzykę rockową i pierwsze edycje festiwalu w Jarocinie - mówił Kowalski. - Władza sobie nie życzyła, żeby buntowali się robotnicy. Z drugiej zaś strony władza nie życzyła sobie, żeby uczniowie byli krnąbrni. Tak to szkoła ma. Niespecjalnie jednak narzekam, bo ówczesny system edukacji utrudniał mi rozwój.
Marian Kowalski dodał, że wrócił potem do szkoły, ale jej nie ukończył i nie przystąpił do matury.
- Mój ojciec się rozchorował. Miał chorobę nowotworową. Musiałem więc przejąć rodzinny interes, który prowadziłem jeszcze przez prawie 20 lat - wyjaśnił. - Zawsze pracowałem na własny rachunek. Nie potrzebowałem jakiegoś wielkiego CV, żeby sobie radzić i do dzisiaj sobie radzę.
Konstytucja RP nie mówi nic o wymaganym wykształceniu kandydata na prezydenta Polski.
Według większości sondaży, poparcie dla Mariana Kowalskiego nie przekracza 1 proc. Sam kandydat wskazał, że w jednym z badań uzyskał 2 proc. głosów, a 19 proc. daje mu sondaż przeprowadzony w Irlandii.
Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem" i zobacz wideo.
Zobacz także
2015-01-13, godz. 08:53
Grabarczyk: Problem przedłużających się spraw w sądach jest złożony [WIDEO]
Liczba spraw rośnie, liczba sędziów jest niezmienna - tak przedłużające się postępowania w polskich sądach tłumaczy minister sprawiedliwości.
» więcej
2015-01-12, godz. 09:08
Napieralski: Nie zasłużyłem na takie traktowanie
To kuriozalna sytuacja - tak o swoim zawieszeniu w prawach członka SLD i rozwiązaniu struktur wojewódzkich partii mówił Grzegorz Napieralski.
» więcej
2015-01-09, godz. 09:42
Co dalej z "Pomorzanami"? Posłanka zapewnia, że trwają rozmowy [WIDEO]
Sytuacja w sprawie Elektrociepłowni Pomorzany jest kryzysowa - przyznała posłanka Platformy Obywatelskiej w "Rozmowach pod krawatem". Renata Zaremba zapewniła jednak, że Polska Grupa Energetyczna nie zrezygnowała jeszcze ostatecznie…
» więcej
2015-01-07, godz. 09:46
Rosja chce współpracować z Polską? Tak uważa były poseł ze Szczecina
Zdaniem Mateusza Piskorskiego Moskwa nie jest nastawiona wrogo do naszego kraju. Były poseł Samoobrony w "Rozmowach pod Krawatem" podkreślił, że to w polskim rządzie brakuje osób, które umiałyby rozmawiać z Kremlem.
» więcej
2015-01-05, godz. 09:47
Balazs: PiS powinno wejść w koalicję z PSL [WIDEO]
Artur Balazs, były minister rolnictwa uważa, że Prawo i Sprawiedliwość powinno zwrócić się w stronę Polskiego Stronnictwa Ludowego.
» więcej
2015-01-05, godz. 09:01
Konflikt z lekarzami powinna rozwiązać premier Ewa Kopacz [WIDEO]
"Jedyną osobą, która może rozwiązać konflikt pomiędzy resortem zdrowia a lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego jest premier Ewa Kopacz" - mówił w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" Artur Balazs, były minister rolnictw…
» więcej
2014-12-31, godz. 09:24
Szczecińscy dziennikarze podsumowują wydarzenia mijającego roku [WIDEO]
Nowy gmach Filharmonii i uruchomienie roweru miejskiego - to zdaniem szczecińskich dziennikarzy najważniejsze wydarzenia mijającego roku w Szczecinie.
» więcej
2014-12-30, godz. 09:11
Twój Ruch funkcjonuje, ale nigdy nie było tak źle. "Mam nadzieję, że to już maksymalne dno" [WIDEO]
Twój Ruch w Szczecinie nadal działa - tak w "Rozmowach pod krawatem" zapewnił szef okręgowych struktur partii. Jednocześnie Marcin Sampławski przyznał, że sytuacja ugrupowania nigdy nie była tak trudna.
» więcej
2014-12-23, godz. 11:08
Napieralski: SLD musi zmienić nazwę, logo, program i liderów
Po trzech wyborczych porażkach z rzędu nie ma innej drogi dla SLD niż rewolucja. Sojusz musi zmienić nazwę, logo, program i liderów - tak w "Rozmowach pod krawatem" mówił poseł i były szef tej partii, Grzegorz Napieralski.
» więcej
2014-12-23, godz. 09:04
Napieralski: To do Dawida Krystka należy decyzja o rezygnacji
Dawid Krystek powinien spotkać się ze swoimi krytykami, wysłuchać ich i podjąć decyzję o ewentualnej rezygnacji - tak szefowi SLD w Szczecinie radzi poseł tej partii i jej były lider Grzegorz Napieralski.
» więcej
2014-12-22, godz. 09:08
Niemcy mogą być przykładem w jaki sposób ratować polskie stocznie
Radny PiS w sejmiku województwa Paweł Mucha, uzasadnia pomysł dyskusji z Niemcami na temat szczecińskiej stoczni.
» więcej
2014-12-15, godz. 09:54
Politolog o wyborach: "Ludzie nie akceptują wyniku głosowania, potrzebne są zmiany."
Jeżeli znaczna część społeczeństwa nie wierzy, że wybory były uczciwe, to osłabia polską demokrację - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" historyk i politolog Artur Kubaj.
» więcej
2014-12-12, godz. 10:08
Dobrzyński: Polska demokracja jest zagrożona, przykładów jest mnóstwo
Polska demokracja jest zagrożona - ocenił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Leszka Dobrzyńskiego, przykładów łamania standardów demokratycznych jest coraz więcej.
» więcej
2014-12-11, godz. 09:44
Ruch Narodowy chce walczyć w wyborach prezydenckich [WIDEO]
Ruch Narodowy jest w stanie wygrać wybory - tak zapewniał w "Rozmowach pod krawatem" jeden z liderów nowej partii, Sylwester Chruszcz.
» więcej
2014-12-10, godz. 10:55
Podwyżki w budżetówce od stycznia? Rozmowy trwają
Porozumienie w sprawie podwyżek dla miejskiej budżetówki jest możliwe jeszcze w tym miesiącu. Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że pracownicy zatrudnieni przez miejski urząd wyższe…
» więcej