Prezydent Szczecina nie ma wątpliwości, że miasto powinno przekazać siostrom Misjonarkom Miłości kamienicę na Łasztowni z 99 procentową bonifikatą.
- Siostry prowadzą działalność niezwykle pożyteczną dla miasta. Zresztą bez dotacji ze strony miejskiej, bo tego nie oczekiwały nigdy, choć takie możliwości zawsze istnieją. To działalność, która służy społeczności lokalnej, ponieważ zajmują się najbiedniejszymi, bezdomnymi. Uważam, że to obiektywnie pozytywna działalność, niezależnie kto i co na ten temat sądzi. Wyręczają miasto i inne organizacje. Uważam ten wniosek za zasadny - powiedział prezydent Piotr Krzystek.
Misjonarki Miłości są w Szczecinie od 33 lat. Z prośbą o umożliwienie wieczystej dzierżawy budynku, który wymaga remontu, wystąpiły dwa lata temu.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Nikt nie neguje zacności Sióstr ani nadzwyczajnej wartości ich pracy. Zanegowaniu podlega pewność, że kamienica im za bezcen sprzedana będzie wykorzystywana na dotychczasowe cele.
Niestety, Kościół szczecińsko-kamieński jest niewiarygodny, co innego zapowiada, co innego realizuje. Przykładem może być szpital miejski, który miał służyć jako dom opieki, a jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób ze schorzeniami psychicznymi (wyższa dotacja).
Dlatego, dla dobra sprawy (i Sióstr) lepiej byłoby zabezpieczyć wieczystą dzierżawę i zadeklarować pomoc miasta w remontach, przebudowie i rozbudowie infrastruktury ośrodka, pod warunkiem takiego jego ukierunkowania jak obecnie.
Były szpital kolejowy jest centrum opiekuńczo-leczniczym z zakładem rehabilitacji i domem pomocy społecznej prowadzonym przez siostry Boromeuszki.
Zobacz także
2023-05-04, godz. 09:47
"Nawozów nie zabraknie, ale raczej nie można liczyć na gwałtowne obniżki cen"
Sytuację na rynku opisywał w "Rozmowach pod Krawatem" prezes Zakładów Chemicznych Police - jednego z największych producentów nawozów.
» więcej
2023-04-28, godz. 10:12
"To kłamstwo dalej trwa. Musimy pokazywać następnym pokoleniom prawdę"
Jak mówił w porannych "Rozmowach pod Krawatem" Aleksander Ostasz trzeba utrwalać pamięć o zamordowanych w Katyniu, gdyż polityka Rosji zmierza do wymazania Katynia z kart historii.
» więcej
2023-04-27, godz. 09:17
Minister: sytuacja z nadmiarem zboża jest wyjątkowa
Mamy za dużo zboża i musimy sobie z tym poradzić - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin minister rolnictwa Robert Telus.
» więcej
2023-04-26, godz. 11:23
Budowy idą planowo. Drogowcy mogą czuć się pewnie
Dobra współpraca i dobre nastroje w branży budowlanej - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner.
» więcej
2023-04-26, godz. 09:01
Trwają testy tunelu w Świnoujściu. Otwarcie planowane na czerwiec
Celem jest czerwiec: testy potrwają jeszcze około dwóch tygodni, jeżeli przebiegną pomyślnie, ruszą procedury oddania tunelu w Świnoujściu do użytku - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej…
» więcej
2023-04-25, godz. 09:16
Spory wokół wyboru nowego przewodniczącego sejmiku
Twierdzą, że są "obrońcami demokracji" i łamią demokratyczne reguły - radny PiS Rafał Niburski tak oceniał w "Rozmowach pod krawatem" postępowanie KO w zachodniopomorskim sejmiku.
» więcej
2023-04-24, godz. 11:08
Zablokowanie polskiej delegacji w Ravensbrück to dyskryminacja
Dyskryminowanie legalnie działającego polskiego stowarzyszenia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dziennikarz Piotr Semka.
» więcej
2023-04-24, godz. 09:18
Semka: Tusk nie potrafił sobie wypracować dobrych relacji z liderami innych partii
Jeżeli gospodarz zaprasza, a nikt nie chce przyjść, to coś nie tak jest z gospodarzem - tak gość "Rozmów pod krawatem" komentuje reakcję polskiej sceny politycznej na zaproszenie Donalda Tuska na marsz.
» więcej
2023-04-21, godz. 10:23
Lider rolniczego protestu: nie chodzi o gaszenie pożaru
W "Rozmowach pod krawatem" Stanisław Barna mówił m.in. o dopłatach dla firm eksportujących ukraińskie zboże i potrzebie znalezienia odpowiedzialnych za problemy polskiej wsi.
» więcej
2023-04-20, godz. 09:29
Radny PiS: w okresie letnim na bulwarach jest niebezpiecznie
Trzeba przede wszystkim uporządkować kwestię picia alkoholu na szczecińskich bulwarach, tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny PiS Krzysztof Romianowski.
» więcej
2023-04-19, godz. 09:17
Lasy Państwowe zwiększyły powierzchnię leśną o 50 procent
Celem jest prywatyzacja polskich lasów, to jest atak na kompetencje naszego kraju - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, pytany o zakusy Unii Europejskiej…
» więcej
2023-04-18, godz. 09:26
Sprzedaż alkoholu do godz. 22? "Nie mówimy o prohibicji, tylko o planowanych zakupach"
Promocja alkoholu i narkotyków stała się oczywistością, a o uzależnieniach mówi się w żartach, więc należy mówić o zakazie sprzedaży w nocy - podkreślał w "Rozmowach pod krawatem" Rafał Porzeziński, autor programu "Ocaleni"…
» więcej
2023-04-17, godz. 09:18
"Dbając o polskie interesy, czasami zdarza się wchodzić w spór"
Wchodzimy w spór z Unią Europejską w sprawie zbóż, który trafia na polski rynek - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. W ten sposób bronimy swoich interesów.
» więcej
2023-04-12, godz. 09:12
Ekspert ds. terroryzmu: nie możemy wykluczyć ataku na gazoport
Nie można wykluczyć ataku grupy dywersyjnej i ostrzału terminalu LNG w Świnoujściu - mówił w "Rozmowach pod krawatem" profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Marek Cupryjak.
» więcej
2023-04-11, godz. 09:11
Szefernaker: minister rolnictwa rozpoczął dynamicznie działania
W ciągu najbliższych dni dojdzie w Szczecinie do spotkania nowego szefa resortu rolnictwa Roberta Telusa z protestującymi rolnikami - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
» więcej