Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie go z zarzutów - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Michał Jach.
Zdaniem polityka, byłby to niedobry sygnał, bo parlamentarzyści to tacy sami obywatele jak inni. A skoro prokuratura stawia im zarzuty, powinni jak najszybciej sprawę wyjaśniać.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Panie pośle, pana stwierdzenie, że Prezydent Duda został wybrany "niewyobrażalną ilością głosów Polaków" jest zwykłą manipulacją i propagandą. Kandydat opozycji miał niewiele mniej głosów. Trzeba przyznać, że PiS jest w propagandzie dobry. Do kogo ta propaganda trafia, to można się przekonać analizując do jakich grup społecznych nalezą wyborcy PiS.
Zdaje się, że immunitet nie odnosi się do czasów, w których dana osoba jeszcze go nie posiadała.
Doktryna Neumanna zobowiązuje.
Immunitet ma chroni posłów i senatorów za decyzje jakie podejmują w trakcie kadencji, jeśli są podejrzenia, że ktoś coś przewinil wcześniej, to takiej osoby nie powinien chronić immunitet. Generalnie posłów i senatorów nie powinien chronić żaden immunitet.. że prokuratura oskarża, to nie znaczy że ktoś jest winny. Winę bądź nie uznaje sąd, ostatecznie europejski trybunał po odwołaniach... Polityka to bagno, jeśli ktoś się do tego bagna pcha to niech nie narzeka, że bagno go wciągnęło i nie może się umyć
a dlaczego mieliby pozwolić na zdjęcie immunitetu?
Pamiętamy z jaką zajadłością organy podległe Ziobrze ścigały Giertycha łamiąc przy tym prawo.
Czy prof. Grodzki jest niewinny? Nie wiem.
Ale skoro PiSowi nie przeszkadza, że ich, PiSu, ministrami i nadzorcami służb są osoby skazane za m.in. fałszowanie dokumentów, to czemu się czepiają osoby, której przysługuje (jeszcze) domniemanie niewinności???
Który minister PiS był rzekomo skazany za fałszowanie dokumentów?
"Afera gruntowa" to potoczna nazwa afery korupcyjnej, która wybuchła latem 2007 roku, gdy u władzy było Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Afery wykreowanej przez CBA.
CBA rozpoczęło nielegalną prowokację, która miała zakończyć się wręczeniem kontrolowanej łapówki za odrolnienie działki w Muntowie.
Cel był wówczas również polityczny - Andrzej Lepper.
Akcja się nie powiodła, bo całość była przeprowadzana po amatorsku - sfałszowane kwity, którymi posługiwali się agenci CBA zdemaskował chyba nawet prosty sołtys czy wójt. I to nie z Pcimia! ;))
Oskarżonym z CBA zarzucono: nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty
W efekcie doprowadziło to byłego szefa CBA oraz współdziałających z nim wysokich funkcjonariuszy CBA do skazania za m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA. Wyrok: 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk.
Później ułaskawił ich Duda. Po koleżeńsku.
Dziś zasiadają znowu we władzach tak PiSu, jak i rządowych.
I ścigają afery korupcyjne. Znowu
Wyrok nie był prawomocny i to nie wina Kamińskiego, że trafił na sędziego z nadzwyczajnej kasty, który wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej dopatrzył się "winy" byłego szefa CBA. A przecież w wyniku działań CBA biznesmeni będący sprawcami przestępstwa zostali ujęci oraz osądzeni, a o to chodziło. Przepisy ustawy o CBA zezwalają na zastosowanie metod ofensywnej pracy operacyjnej. Na ich podstawie agenci mieli prawo zastosować prowokację i wykorzystać do niej sfabrykowane dokumenty. Trzeba być co najmniej niepoważnym, żeby skazywać za takie działanie kogokolwiek z CBA. Ale jak mówiłem sędzia był z nadzwyczajnej kasty, a wyrok zapadł w tracie kampanii wyborczej. Radyklane odejście od żądań prokuratora, bardzo rzadko zdarzającej się na takim poziomie, jeżeli chodzi o orzecznictwo sądowe, było elementem tej kampanii. Prezydent Duda ułaskawiając Kamińskiego podjął jedyną słuszną decyzję.
@Paweł - skazańcy to skazańcy. Nawet ułaskawieni są nadal skazańcami.
Mówisz: "wyrok był nieprawomocny". Ale się nie odwołali.
Ich kolega stosując akt łaski - uznał i przyklepał ich winę.
UZNAŁ ICH WINĘ ZA OCZYWISTĄ.
Akt łaski można zastosować tylko w stosunku do winnego.
Niewinny łaski nie potrzebuje.
Zobacz także
2024-02-13, godz. 09:05
Prezydent Szczecina rzuca rękawicę szefowi PSL-u w regionie
Piotr Krzystek rzuca rękawicę szefowi PSL-u w regionie. Tak Prezydent Szczecina skomentował słowa Jarosława Rzepy.
» więcej
2024-02-12, godz. 09:51
"Europa powinna produkować dla swoich mieszkańców dobrą żywność"
W pełni solidaryzuję się z protestami rolników - mówił w porannej "Rozmowie pod krawatem" Jarosław Rzepa.
» więcej
2024-02-09, godz. 09:00
Dyrygentka: Chór Politechniki Morskiej jest jak rodzina
To ewenement i reklama dla uczelni - tak o Chórze Politechniki Morskiej mówi jego dyrygentka.
» więcej
2024-02-08, godz. 09:32
Szczeciński ZUT ukierunkowany na potrzeby przedsiębiorców
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii szczecińskiego ZUT-u to już nie tylko jednostka uczelniana, ale coraz bardziej jednostka biznesowa - uważa gość porannej "Rozmowy pod krawatem" Radia Szczecin Jacek Wójcikiewicz.
» więcej
2024-02-07, godz. 09:09
Agatowska: "Musimy bardziej wykorzystywać tunel również przy planowaniu komunikacji miejskiej"
Władze powinny bardziej wsłuchiwać się w głos mieszkańców, pomóc lokalnym kupcom i usprawnić komunikację miejska. Tak mówi kandydatka na prezydenta Świnoujścia - Joanna Agatowska.
» więcej
2024-02-06, godz. 10:29
Zadania domowe w szkołach będą dobrowolne
Zadania domowe w jakiejś dobrowolnej formie pewnie zostaną, dużą rolę w aktywizacji uczniów powinni odegrać nauczyciele - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" szefowa szczecińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Teresa…
» więcej
2024-02-06, godz. 09:20
ZNP: problemem są też proporcje w zarobkach nauczycieli
Relacja między wynagrodzeniem nauczyciela mianowanego a nauczyciela dyplomowanego - to, zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, główny problem z deklarowanymi przez ministerstwo podwyżkami - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" przewodnicząca…
» więcej
2024-02-05, godz. 11:22
Kontrowersyjny budynek przy ul. Szymanowskiego powstanie. "Radni niewiele mogą zrobić"
Radni niewiele mogą w tej sprawie zrobić i budynek przy ulicy Szymanowskiego zgodnie z prawem powstanie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Patryk Jaskulski, obecnie poseł, a wcześniej radny miejski Platformy Obywatelskiej.
» więcej
2024-02-05, godz. 09:57
Kandydata PO na Prezydenta Szczecina możemy poznać w ciągu kilku godzin
Ujawnienie kandydata PO na Prezydenta Szczecina to kwestia najbliższych dni, a nawet godzin - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Patryk Jaskulski.
» więcej
2024-02-02, godz. 09:25
"Gry komputerowe są stopniem wtajemniczenia, przyciągnięcia do biblioteki"
To jest rodzaj misji - zachęcenie do czytania i przyciągnięcie do biblioteki. Dlatego poszczególne wypożyczalnie oferują znacznie więcej, niż tylko książki - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.
» więcej
2024-02-01, godz. 09:02
Ekonomista US: Szczecin przyciąga inwestorów, bo tu kształci się kadry
By przyciągnąć inwestorów, trzeba zapewnić im pracowników - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Jarosław Korpysa, ekonomista z Uniwersytetu Szczecińskiego. Komentował w ten sposób rozwój sektora offshore w regionie.
» więcej
2024-01-30, godz. 09:17
Szef zachodniopomorskiej policji: w szczecińskich galeriach jest spokojnie
W szczecińskich centrach handlowych nie dzieje się nic niepokojącego - mówił w "Rozmowie pod krawatem" nowy szef zachodniopomorskiej policji Ryszard Gan.
» więcej
2024-01-29, godz. 10:45
Terminal kontenerowy niezagrożony
Chcemy zrealizować tę inwestycję, bo jest wielką szansą dla rozwoju naszego regionu - spekulacje na temat budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu ucina gość "Rozmowy pod krawatem".
» więcej
2024-01-29, godz. 09:11
Wiceminister infrastruktury: mam dużo sprzątania po tej ekipie i na tym się skupiam
Trzeba przywrócić profesjonalizm w branży morskiej - powiedział w "Rozmowie pod krawatem" poseł Koalicji Obywatelskiej i wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. Zapowiedział też rozliczenia.
» więcej
2024-01-25, godz. 11:30
Skończą się wycinki drzew w Puszczy Bukowej
Będzie zakaz wycinki drzew w Puszczy Bukowej - zapowiada wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.
» więcej