Tu nie może być wolnego rynku, musimy odejść od obecnej ustawy - mówi Dariusz Wieczorek, minister nauki. To w kontekście afery Collegium Humanum.
Szef resortu był naszym gościem w "Rozmowie pod krawatem". Na antenie wspominał, że obecne warunki pozwalają na otwarcie uczelni wyższej każdemu, co dało przestrzeń na funkcjonowanie takim uczelniom, jak Collegium Humanum.
Pomóc ma nowa ustawa, która jest omawiana w kancelarii premiera - mówił Wieczorek.
- Ten projekt będzie stawiał w pierwszej kolejności na jakość kształcenia i chcemy skończyć z tymi patologiami. Po pierwsze, chcemy dać ministrowi nauki możliwość likwidacji takiej uczelni, która działa niezgodnie z prawem, która jest tylko fabryką dyplomów, w której wszystkie zajęcia są prowadzone online - mówi Wieczorek.
W sprawie Collegium Humanum zarzuty usłyszało ponad 30 osób.
Pomóc ma nowa ustawa, która jest omawiana w kancelarii premiera - mówił Wieczorek.
- Ten projekt będzie stawiał w pierwszej kolejności na jakość kształcenia i chcemy skończyć z tymi patologiami. Po pierwsze, chcemy dać ministrowi nauki możliwość likwidacji takiej uczelni, która działa niezgodnie z prawem, która jest tylko fabryką dyplomów, w której wszystkie zajęcia są prowadzone online - mówi Wieczorek.
W sprawie Collegium Humanum zarzuty usłyszało ponad 30 osób.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
I niby co jeszcze... może za chwilkę będą mogli mieć możliwość likwidacji wszystkiego co im przeszkadza?!? Uczelnia działa wg przepisów i niech pilnują, aby przepisy były przestrzegane- po to ci urzędnicy są na stołkach i niech się w końcu zabiorą za robotę !!!
Najpierw zamkniemy uczelnię a potem odbierzemy dyplomy ? Bo mamy opinię , uchwałę ...
Czy Jacek Sutryk i inni z koalicji 13.12.23 również stracą zdobyte dyplomy ??? KONSTYTUCJA ,KONSTYTUCJA !!
Tak pięknie się wołało na wiecach ; a dzisiaj już nie istnieje u Tuska i Bodnara domniemanie niewinności !
Uśmiechnijmy się po raz kolejny Polsko.
Darek, a co z wpisywaniem i skreślaniem z Listy Akredytacyjnej uczelni wyższych?
Do tego ustawy nie potrzebujesz.
To, że każdy "może se ŁÓczelnie" założyć, nie oznacza, że państwowe instytucje muszą im to potwierdzać!
Wystarczy weryfikować poziom ich nauczania i skreślać. Tylko trzeba chcieć.
(albo wiedzieć, że takie coś istnieje...)
i jeszcze jedno: Postawa "Darek-nic-nie-mogie-bez-ustawy" jest postawą LESERA.
Bo przyjdzie taki, co to "wszystko-mogie" i pokaże ci, że da się!
Oczekiwanie, że uzyskacie "możliwość likwidacji uczelni" jest nierealne.
Każdy może sobie otworzyć działalność gospodarczą pt. "Uniwersytet Mniemanologii Stosowanej im. ZSMP", jak tow. Piotras. Każdy. I nic nie zrobisz.
Weź się, chłopie, do roboty!
Socjaliści umieją tylko niszczyć to, co zbudował kapitalizm.
@Tomek jeszcze nie rozumie, że gdyby nie socjaliści, to kapitaliści nie przestaliby wyzyskiwać robotników i dzieci na równi z niewolnikami. A o bezpłatnym szkolnictwie i służbie zdrowia, to mógłby zapomnieć!
Jednak jest szansa, że gdy Tomek dorośnie i się dokształci, to już jako dorosły Tomasz będzie umiał ważyć swoje sądy
Do likwidowania zawsze byliście pierwsi.
Zobacz także
2018-11-13, godz. 10:55
W. Czarzasty z dystansem i pokorą, ale również z satysfakcją
Ma w sobie "dystans i pokorę", gdy mowa o wynikach wyborów samorządowych ale cieszy się, że jeden sejmikowy radny w naszym regionie może decydować o przyszłej koalicji i wyborze marszałka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Włodzimierz…
» więcej
2018-11-13, godz. 09:32
Ostra wymiana w "Rozmowach pod krawatem". Szef SLD: To skandal
Nie wstydzi się historii i każe dziękować za to, że po 1945 roku, "rządzili ludzie, dzięki którym Szczecin jest Polski" - taką refleksją na 100-lecie odzyskania niepodległości podzielił się szef SLD Włodzimierz Czarzasty w "Rozmowach…
» więcej
2018-11-09, godz. 11:02
Łuczko: zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości był niefortunny!
To była niefortunna decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - tak zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie ocenia były działacz szczecińskiej Solidarności.
» więcej
2018-11-09, godz. 09:14
"Polacy zasługują na to, żeby godnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości"
"Pomimo tego, że mogą przytrafić się osoby chcące popsuć świętowanie, to na marsz powinniśmy pójść" - podkreślał, w audycji "Rozmowy pod Krawatem", były działacz Solidarności Franciszek Łuczko.
» więcej
2018-11-08, godz. 09:29
Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Święcicki broni decyzji Gronkiewicz-Waltz
Warszawa dla wszystkich, ale nie dla rasizmu i "rzeczy sprzecznych z prawem" - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki broniąc prezydent Warszawy, która zakazała Marszu Niepodleg…
» więcej
2018-11-07, godz. 12:36
Marsz Niepodległości w Szczecinie? Bez problemu!
Nie ma żadnego problemu z Marszem Niepodległości w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-07, godz. 10:25
Prezydent Krzystek i wyzwania nadchodzących lat
Przebudowa Łasztowni i powstanie mostu Kłodnego - to jedno z najważniejszych wyzwań jakie stawia sobie Piotr Krzystek w tej kadencji.
» więcej
2018-11-07, godz. 09:49
Krzystek: Potrzebujemy 7-10 lat, żeby rozwiązać ten wstydliwy problem
Potrzeba przynajmniej kilku lat na rozwiązanie wstydliwego problemu braku toalet w wielu mieszkaniach komunalnych w śródmieściu Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-06, godz. 09:23
Kukiz ostro o tych, którzy odeszli z klubu: Oszukali wyborców
Oszukali wyborców - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Kukiz o byłych posłach jego klubu. Lider ruchu Kukiz'15 dodawał, że "nigdy nie pozwoli na to, aby kwestionować postulaty, z jakimi szliśmy w wyborach".
» więcej
2018-11-05, godz. 10:20
Prof. Drzonek o wynikach drugiej tury: Głosujemy na konkretne osoby, a nie na partie
To nie było głosowanie na partie, a na konkretnych ludzi - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński politolog, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych w Polsce.
» więcej
2018-11-05, godz. 09:12
Politolog: Prezydent Krzystek mógł wygrać już w pierwszej turze
Piotr Krzystek wygrał, bo okazał się dobrym gospodarzem - mówił w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" politolog Maciej Drzonek.
» więcej
2018-11-01, godz. 09:24
Ks. Zyga: To dzień pełen nadziei
Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość radosna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2018-10-31, godz. 11:12
Jaka koalicja w Radzie Miasta? Duklanowski nie mówi wprost, ale...
Żadnych scenariuszy przyszłych koalicji jeszcze nie kreślił, ale oceniał, że Szczecinowi potrzebne jest porozumienie "twórczej niezgody" - niezgody na zastaną rzeczywistość. Tak były przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości…
» więcej
2018-10-31, godz. 09:26
Duklanowski: naszą porażką było to, że nie zablokowaliśmy rozbudowy galerii handlowej
Osiem lat współpracy z Piotrem Krzystkiem "odbiera pozytywnie". Marek Duklanowski, były szef klubu szczecińskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, w "Rozmowie pod Krawatem" podsumował swoje osiem lat w Radzie Miasta.
» więcej
2018-10-30, godz. 10:05
Repolonizacja mediów? "Jest już za późno"
Staliśmy się łupem koncernów medialnych - komentował sytuację na rynku medialnym w Polsce przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Krzysztof Czabański był gościem "Rozmów pod krawatem" w Radiu Szczecin.
» więcej