Skandynawia po mojemu
Radio SzczecinRadio Szczecin » Skandynawia po mojemu » Felietony
źródło: https://twitter.com/MagdalaJohanss1
źródło: https://twitter.com/MagdalaJohanss1
Odnoszę wrażenie, że część naszych posłów i polityków, zwłaszcza po tej opozycyjnej stronie, wykazuje ujmując to najdelikatniej; ogromną naiwność lub całkowity cynizm. Chodzi o osadzenie przez warszawski sąd w areszcie kogoś, kogo podejrzewa się o popełnienie przestępstwa.

Osoba ta twierdzi, że jest w Polsce prześladowana, a tymczasowe aresztowanie traktuje jako szykanę ze strony opresyjnego aparatu państwa. Kiedy stało się jasne i oczywiste, że oskarżony, choć deklaruje się kobietą, został umieszczony w areszcie dla osobników płci męskiej, podniósł się lament i niepokój środowisk uważanych kiedyś za opiniotwórcze.

Słychać było głosy, że to łamanie praw człowieka. Mogę zrozumieć reakcje niektórych posłanek i działaczek lewicy. Te są ponoć bardzo wyczulone na kwestie związane z prawami kobiet, osób homoseksualnych czy też transseksualnych. Jednak dość fałszywie brzmią słowa o rzekomym łamaniu praw jednostki z ust polityków innych opcji czy też wytrawnych publicystów.

O tym, jak niebezpiecznie jest traktować ulgowo potencjalnego przestępcę tylko dlatego, że przyłączył się do modnego ruchu kontestującego wszystko, co związane, jest z tradycyjnymi wartościami, niech świadczy przypadek pewnego mordercy ze Szwecji.

Siedem lat temu, 30-letni wówczas Kristoffer Johansson zabił swoją o trzy lata młodszą partnerkę. Zginęła od ciosów nożem, którym później poćwiartował jej ciało. Sąd skazał go na 14 lat więzienia. Po złożonej przez obronę apelacji sąd obniżył wyrok do 10 lat za kratkami.

Johansson został osadzony w więzieniu dla szczególnie groźnych przestępców, gdzie obowiązuje dość ciężki jak na szwedzkie warunki rygor. Władze więzienne określały go wtedy jako agresywnego, interesującego się bronią oraz militariami mężczyznę.

Tymczasem w 2018 roku, Johansson udzielił wywiadu jednej ze szwedzkich stacji telewizyjnych, w którym opowiadał o tym, jak powoli, za pomocą terapii „korygującej płeć” przekształca się w kobietę. Tak na marginesie to czuł się nią od przedszkola i utrzymywał, że jego pobyt w męskim więzieniu staje się dla niego niebezpieczny, ze względu na zachowania współosadzonych.

Władze śłużby więziennej przychylły się pozytywnie do wniosku o poddanie się terapii korekcji płci, a później również przeniesienia do więzienia dla kobiet, gdzie już jako Kim Marie, odsiadywał część wyroku. W lutym morderca opuścił warunkowo zakład karny.

Niektóre szwedzkie media donoszą, że zdążył już wysłać listy z pogróżkami do znanych radykalnych szwedzkich feministek. Na Twitterze jako Magdala Johansson, skazaniec nie ukrywa, że jego celem jest teraz ich zwalczenie.

Przestępcy w Szwecji, zwłaszcza ci młodociani, mogą liczyć od sądów na taryfę ulgową. Czyżby polskiej opozycji w imię politycznej poprawności zależało na tym samym?
 

Zobacz także

2020-10-21, godz. 13:16 Szwedzi nie panikują Od wczoraj mieszkańców województwa Uppsala uprasza się o unikanie kontaktów z osobami niebędącymi współlokatorami. Odradza się uczestniczenia w prywatnych… » więcej 2020-10-14, godz. 14:03 Wolność po szwedzku Grupa 11 deputowanych partii socjaldemokratycznej złożyła w komisji edukacji szwedzkiego parlamentu wniosek o zbadanie przez Riksdag możliwości wprowadzenia… » więcej 2020-10-07, godz. 11:05 Rasizm w Szwedzkim Radiu? Trzydziestu dziewięciu pracowników Szwedzkiego Radia, w liście otwartym do swoich przełożonych, zarzucili im tolerowanie w rozgłośniach publicznego nadawcy… » więcej 2020-09-29, godz. 18:55 Kto ma na sumieniu ofiary katastrofy promu Estonia? Opublikowany w poniedziałek w Szwecji film dokumentalny na temat zatonięcia we wrześniu 1994 roku na Bałtyku, estońskiego promu Estonia, który pochłonął… » więcej 2020-09-22, godz. 17:43 Kto ostro gra W ostatnich dniach szwedzkie media wiele miejsca poświeciły dwóm piłkarzom. Jednym z nich był kapitan naszej reprezentacji — Robert Lewandowski. Zacznę… » więcej 2020-09-15, godz. 20:17 Ostry kurs budzi Szwedów Przywódcy 13 kościołów chrześcijańskich w Szwecji, w tym katolicki kardynał Arborelius jednogłośnie zaprotestowali przeciwko paleniu świętej dla muzułmanów… » więcej 2020-09-08, godz. 18:09 Quo vadis ... Szwecjo? Większość z nas zadaje sobie następujące pytanie; jak to możliwe, że w tak tolerancyjnym i nowoczesnym kraju za jaki uchodzi Szwecja, integracja okazała… » więcej 2020-09-01, godz. 17:49 Zrozumieć Solidarność 40. rocznica podpisania w Szczecinie oraz Gdańsku porozumień kończących strajki w Polsce przeszła w Szwecji, niestety bez większego echa. W publicznym radio… » więcej 2020-08-25, godz. 17:38 "Last night in Sweden" O tym, że integracja w Skandynawii dużej części migrantów z Bliskiego Wschodu nie przebiega zgodnie z założeniami, mało kogo dziś dziwi. Również polityków… » więcej 2020-08-19, godz. 06:51 Odporni na argumenty Są na świecie chyba tylko dwa kraje, których władze twierdzą, że zasłanianie nosa i ust w czasie pandemii koronawirusa jest bezużyteczne. Jednym z nich… » więcej
12345