Skandynawia po mojemu
Radio SzczecinRadio Szczecin » Skandynawia po mojemu » Felietony
źródło: https://www.facebook.com/pg/rfsl.forbundet/photos/?ref=page_internal
źródło: https://www.facebook.com/pg/rfsl.forbundet/photos/?ref=page_internal
Mieszkańcy Szwecji od wielu lat znajdują się w światowej czołówce rankingu ludzi szczęśliwych i zadowolonych z życia. Również turyści odwiedzający ten kraj postrzegają Szwedów jako indywidua, które posiadają tyle wolności i oferowanych przez społeczeństwo możliwości do samorealizacji, że w Szwecji niemożliwością jest, aby być nieszczęśliwym.

Władze od lat 30. minionego wieku dbają, aby wszyscy byli szczęśliwi. Elementy zagrażające zdrowej tkance szwedzkiego społeczeństwa były od niego izolowane lub eliminowane. Do późnych lat 50. ponad 4500 osób z zaburzeniami psychicznymi poddano zabiegowi lobotomii.

Co szósty pacjent umierał wkrótce po zabiegu. Pochodzące na ogół z nizin społecznych kobiety, których zachowanie odbiegało od ogólnie przyjętych norm, poddawano przymusowej sterylizacji nawet do połowy lat 70. W ten sposób szansę na urodzenie dziecka odebrano ponad 60 tysiącom kobiet.

Wydaje się, że po latach promocji genderyzmu, szwedzcy specjaliści od inżynierii społecznej doczekali się kolejnej grupy obywateli, których chcą pozbawić prawa do fachowego leczenia i normalnego życia. Są nimi osoby, którym chętnie wmawia się, żeby zainteresowały się, czy aby przypadkiem ich psyche jest kompatybilne z ciałem.

Zagubieni młodzi ludzie szukający sposobu na określenie własnego ”ja” poddawani nieustannej indoktrynacji gender coraz częściej się gubią lub też - chcąc zdobyć wśród rówieśników popularność - wpadają w zastawioną na nich pułapkę.

Od 2001 do 2018 roku liczba nastolatków określających siebie transseksualistami wzrosła o 155 razy (od 12 do 1859 osób).

Od paru lat organizacje LGBT w tym kraju podnoszą alarm, że szwedzcy nastolatkowie cierpią katusze z powodu dysforii płciowej. Niektórzy mają jakoby próbować targać się na swoje życie. Wiosną sprawą zajęła się sama minister ds. równości, Åsa Lindhagen.

- Wśród młodych transseksualnych osób odsetek tych, które próbowały odebrać sobie życie wynosi 40 procent… 40 procent - nie mogę tego pojąć - mówiła przejęta minister.

Z tego powodu rząd postanowił przygotować projekt ustawy umożliwiający ubieganie się o sterylizację osobom już od 15 roku życia. Bez zgody rodziców. Wszystko oczywiście w imię dobra dziecka. Urzędnicy nawet przywoływali konwencję praw dziecka ONZ. Okazało się jednak, że informacje o tym, że 40 procent nastolatków próbowało popełnić samobójstwo z powodu świadomości, że posiada inną płeć niż wskazuje na to ciało, nie mają pokrycia w faktach i są po prostu propagandą organizacji LGBT.

Ujawnili to szwedzcy dziennikarze śledczy w reportażu telewizyjnym Tranståget.

Widzowie mogli również zobaczyć jak szwedzka służba zdrowia podchodzi do leczenia młodych osób zwracających się o pomoc do specjalistycznych przychodni. W niektórych przypadkach już po 5 konsultacjach zapada diagnoza i rozpoczyna się terapia hormonalna.

Zwykle kończy się sterylizacją. Jednocześnie w reportażu pokazano młodych ludzi, którzy zarzucają lekarzom, że nie byli informowani ani o zagrożeniach wynikających z leczenia hormonami ani o nieodwracalnych skutkach operacji usunięcia narządów płciowych.

Szwedzka młodzież wciąż wierzy, że najważniejsze w ich rozwoju jest prawo do samookreślenia siebie, w tym te do określenia własnej płci.
Szczeście z przymusu
 

Zobacz także

2020-01-08, godz. 12:17 Niech płacą bogaci Otarła się o Pokojową Nagrodę Nobla, została Człowiekiem Roku 2019 magazynu Times. Naśladują ją miliony młodych ludzi na całym świecie. Uwielbiana… » więcej 2019-12-11, godz. 11:32 Życie jest za krótkie Była obdarzona nie tylko charakterystycznym, drapieżnym głosem ale i wrażliwą, pełną miłości do muzyki duszą. Przyszła na świat 61 lat temu jako Gun-Marie… » więcej 2019-12-04, godz. 11:39 Niebiesko-żółci w "polskiej" grupie Euro'2020. Co z tego wynika? W fazie grupowej mistrzostw Europy w piłce nożnej, zmierzymy się w czerwcu m.in. ze Szwedami. W odróżnieniu od większości moich rodaków - nie jestem ekspertem… » więcej 2019-11-26, godz. 14:22 Seksmisja Ludzie pozbawieni daru wiary w Boga nierzadko deklarują się jako zagorzali agnostycy, którzy z litością i pogardą traktują wierzących. Często próbują… » więcej 2019-11-20, godz. 10:31 Uwaga: trudne słowa, czyli hygge i lagom Zastanawiam się, dlaczego dwa słowa rodem z Danii i Szwecji, stają się od lat niezwykle popularne. Pierwsze to "hygge", słowo, które od kilku lat robi u… » więcej 2019-11-13, godz. 12:26 Jak kochać, to tylko naszych! Ponoć jest jest ślepa i nie zna granic i - choć jak pisał nieodżałowany Edward Stachura - o niej się nie mówi, to o TEJ MIŁOŚCI z przyjemnością opowiem… » więcej 2019-11-06, godz. 11:59 Mocarstwo Humanitarne Najdroższe O Szwecji - jako kraju otwartym na imigrantów w każdej liczbie - nie będziemy już słyszeć. Od teraz ”Mocarstwo Humanitarne” chce przyjmować tylu ile… » więcej 2019-10-30, godz. 15:31 Antykwariusz ze Sztokholmu Kiedy nawiązujemy nowe znajomości z osobami innej narodowości, to - licząc, że zdobędziemy natychmiast ich sympatię - często przywołujemy naszych narodowych… » więcej 2019-10-23, godz. 11:57 Paragraf 22 O tym, że migrantom z Bliskiego Wschodu, czyli przeważnie młodym mężczyznom, którzy chcą polepszyć swoją sytuację materialną za granicą łatwiej jest… » więcej 2019-10-02, godz. 13:37 Prom Estonia - po 25 latach wciąż więcej pytań niż odpowiedzi Po 25 latach od zatonięcia promu Estonia część osób, które przeżyły katastrofę oraz rodziny ofiar domagają się wszczęcia ponownego dochodzenia w sprawie… » więcej
45678