FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża
Dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża
Od 9 marca w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "Szafir" w Moryniu znajduje schronienie grupa 109 ukraińskich dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża oraz ich opiekunowie. Akcja pomocowa koordynowana jest przez Marka Kolbowicza i Tomasza Zalewskiego z Towarzystwa Wszechstronnego Rozwoju Collegium. Pomagają im nie tylko władze samorządowe, ale cała rzesza wolontariuszy. Małgorzata Frymus odwiedziła ośrodek w dwa dni po przyjeździe dzieci i ich opiekunów, po kilkudniowej ucieczce z miejsca gdzie spadają rosyjskie grady.
"My chcemy do domu" reportaż Małgorzaty Frymus w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Dzieci z Guliaypola - dzisiaj w Moryniu
Dzieci z Guliaypola - dzisiaj w Moryniu
My chcemy do domu. rep. M.Frymus
3-rozmowa dzieci z Morynia
Po reportażu rozmowa z burmistrzem Morynia Józefem Piątkiem i Markiem Kolbowiczem, znanym sportowcem, mistrzem olimpijskim; współwłaścicielem Ośrodka "Szafir" w Moryniu.

Pomagamy dzieciom, które nie mają domu, rodziny, kraju! Opiekujemy się 109 wychowankami ukraińskiego sierocińca, które znalazły schronienie w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym SZAFIR w Moryniu. Wesprzyj nas na pomagam.pl/szafirowezlotka
 

Zobacz także

2022-05-03, godz. 18:00 "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" [ROZMOWA] "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" to pełna ciekawostek wyprawa w czasy międzywojnia. Magdalena Idem niezwykle skrupulatnie dokumentuje to skąd czerpano pomysły… » więcej 2022-05-03, godz. 02:37 "Człowiek planuje, a pan Bóg kreśli" - reportaż Agaty Rokickiej Większość z nas z wielkim sentymentem traktuje rodzinne strony. Mieszkańcy dawnych Kresów przez lata tęsknili za ukochanym miejscem na ziemi, często zresztą… » więcej 2022-04-28, godz. 06:00 "Zagrać na patyku i zaśpiewać" - reportaż Małgorzaty Furgi Letnia Szkoła Muzykowania to inicjatywa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, realizowana w ramach projektu EtnoPolska, dofinansowanego ze środków… » więcej 2022-04-27, godz. 06:00 Podróż w czasie" - reportaż Anny Kolmer Formalnie działają od ponad roku, nieformalnie - kilka lat. Mowa o Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej METRUM czyli: muzyka, edukacja , taniec, rekonstrukcja… » więcej 2022-04-26, godz. 09:00 "Odra - ostatnia rzeka tej wojny" - reportaż Małgorzaty Furgi Przez wiele lat od zakończenia wojny, uczeni byliśmy historii opisywanej z punktu widzenia naszego sąsiada, w którego interesie było pokazywanie braterstwa… » więcej 2022-04-25, godz. 09:28 "Na przedpolu Jałty - wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji" Od poniedziałku do piątku na naszej antenie audiobook na podstawie książki Jerzego Kurcyusza „Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji”… » więcej 2022-04-21, godz. 09:02 "Miastowi śpiewają na ludowo" - reportaż Małgorzaty Furgi "Dwa serduszka, cztery oczy”, "Gęsi za wodą", "Zielony mosteczek" oraz wiele, wiele innych ludowych pieśni czasami znamy z rodzinnego domu. Niestety niezbyt… » więcej 2022-04-20, godz. 06:00 "Jestem jednym z tysiąca" - reportaż Katarzyny Wolnik Sayny Takich ja On jest wielu ,a i tak ciągle za mało by nieść pomoc w najdalsze zakątki Ukrainy. Conor, bo tak zwracają się do niego przyjaciele; jest muzykiem… » więcej 2022-04-19, godz. 05:52 "Spóźniłam się" - reportaż Agaty Rokickiej "Tryb specjalny" - za tym niewinnie brzmiącym sformułowaniem kryje się proceder, który oznaczał egzekucje bez sądów, bez wyroków, na podstawie list śmierci… » więcej 2022-04-19, godz. 11:09 "Szczecińska architektura modernistyczna lat 20. i 30. XX wieku" [ROZMOWA] „UFA Palast, Kreuzkirche, Kunstgewerbeschule - Szczecińska architektura modernistyczna lat 20. i 30. XX wieku" - to tytuł najnowszego "Zeszytu Szczecińskiego"… » więcej
23456