FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Jaro Reski
Jaro Reski
Maćko Borko - Kraina poplątanych dróg
Maćko Borko - Kraina poplątanych dróg
Chcemy państwa zaprosić do tajemniczego świata, a mianowicie do Krainy poplątanych dróg. Bywają w niej często Teresa T. Maja i Jaro Reski. Tworzą stronę internetową dla ludzi, interesujących się Pomorzem. Pokazują piękno regionu, zachwycają urodą małych miasteczek, opowiadają ciekawe historie. Utworzyli także Stowarzyszenie - Kraina poplątanych dróg, które realizuje wiele ciekawych projektów. Niedawno Stowarzyszenie we współpracy z Resko Web Factory oraz przy wsparciu Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie stworzyło multimedialną publikację turystyczno-edukacyjną „Maćko Borko". Publikacja nawiązuje do postaci legendarnego, a zarazem realnego rycerza Maćko z rodu Borków, władającego ziemiami nad środkową Regą z zamku w Wilczym Grodzie nieopodal Łobza (niegdyś dumne miasto, dziś jest to niewielka wieś Strzmiele). Zapraszamy państwa dzisiaj po 22-ej do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Kraina poplątanych dróg".
Posłuchaj reportażu
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Gośćmi Fonosfery są dzisiaj Teresa T. Maja i Jaro Reski.
Zainteresowanych projektem Maćko Borko odsyłamy na stronę: www.rycerzborko.com. Znajdą tam Państwo m.in. legendy związane z postacią Maćko Borko i Ziemią Łobeską, filmy i teledyski, gry, ciekawe informacje historyczne i krajoznawcze (w tym: opis podróży Szlakiem Maćka Borko), a nawet... średniowieczne przepisy kulinarne.
 

Zobacz także

2024-06-13, godz. 08:00 "Wioletowe kruczki" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Czy zdarzyło się Państwu otworzyć po latach książkę z dzieciństwa i zanurzyć się w świat Pana Kleksa, Pippi Langstrumpf czy Harrego Potter'a? Wioleta… » więcej 2024-06-12, godz. 06:00 "Niczego nie żałuję" – reportaż Anny Kolmer Greckie słowo Eikon oznacza „okno”. Właśnie takim oknem na otaczający nas świat jest z punktu widzenia osób wierzących, a zwłaszcza wyznawców Kościoła… » więcej 2024-06-11, godz. 11:43 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej 2024-06-10, godz. 10:23 Szczecińskie kryminały coraz bardziej popularne Szczecińskie kryminały są coraz popularniejsze. Sięgają po nie chętnie także mieszkańcy innych polskich miast. Naszym gościem W Fonosferze był Marek… » więcej 2024-06-06, godz. 06:00 „Miniaturzystka” - reportaż Joanny Skoniecznej Jeszcze przez kilka dni w Parku Labiryntów w niemieckim Malchow, można oglądać wystawę prac Urszuli Kwietniewskiej-Łacny. To "Wystawa miniatur...poniemieckie"… » więcej 2024-06-04, godz. 10:03 "Stary - nowy Krąg" – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku i przez 50 lat działał w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie (dawniej Zespół… » więcej 2024-06-03, godz. 11:38 "Szóstka" - audiobook Koszary Tajnej Jednostki JW 4101 w Dziwnowie, ulice i zakątki Szczecina - to wszystko w najnowszych odcinkach radiowego audiobooka na podstawie "Szóstki". Powieści… » więcej 2024-05-30, godz. 09:54 „Ma na imię Adaś” - reportaż Małgorzaty Furgi W sobotę na Jasnych Błoniach wielka, wspólna impreza "Wszyscy z Adasiem". Razem chcemy pomóc synkowi naszego redakcyjnego kolegi czyli Adasiowi Orlikowi. Chłopiec… » więcej 2024-05-28, godz. 21:34 "Obuwnik miarowy" - reportaż Małgorzata Frymus Wykonuje obuwie na indywidualne zamówienie. Najpierw robi precyzyjne pomiary stóp. Potem powstaje kopyto, które jest idealnym odwzorowaniem stopy. Kolejna czynność… » więcej 2024-05-28, godz. 07:29 „Czerwony kapturek to my” - reportaż Anny Kolmer Sztuka, od wieków uznawana za domenę wyrafinowanych emocji i głębokiego intelektu, obecnie odkrywana jest na nowo jako kluczowy element w edukacji i wychowaniu… » więcej
12345