FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Jaro Reski
Jaro Reski
Maćko Borko - Kraina poplątanych dróg
Maćko Borko - Kraina poplątanych dróg
Chcemy państwa zaprosić do tajemniczego świata, a mianowicie do Krainy poplątanych dróg. Bywają w niej często Teresa T. Maja i Jaro Reski. Tworzą stronę internetową dla ludzi, interesujących się Pomorzem. Pokazują piękno regionu, zachwycają urodą małych miasteczek, opowiadają ciekawe historie. Utworzyli także Stowarzyszenie - Kraina poplątanych dróg, które realizuje wiele ciekawych projektów. Niedawno Stowarzyszenie we współpracy z Resko Web Factory oraz przy wsparciu Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie stworzyło multimedialną publikację turystyczno-edukacyjną „Maćko Borko". Publikacja nawiązuje do postaci legendarnego, a zarazem realnego rycerza Maćko z rodu Borków, władającego ziemiami nad środkową Regą z zamku w Wilczym Grodzie nieopodal Łobza (niegdyś dumne miasto, dziś jest to niewielka wieś Strzmiele). Zapraszamy państwa dzisiaj po 22-ej do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Kraina poplątanych dróg".
Posłuchaj reportażu
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Gośćmi Fonosfery są dzisiaj Teresa T. Maja i Jaro Reski.
Zainteresowanych projektem Maćko Borko odsyłamy na stronę: www.rycerzborko.com. Znajdą tam Państwo m.in. legendy związane z postacią Maćko Borko i Ziemią Łobeską, filmy i teledyski, gry, ciekawe informacje historyczne i krajoznawcze (w tym: opis podróży Szlakiem Maćka Borko), a nawet... średniowieczne przepisy kulinarne.
 

Zobacz także

2024-05-21, godz. 12:16 "Ja wiem lepiej" - reportaż Anny Kolmer Niedawno w Goleniowie zakończył się 33. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art. Tegoroczny temat konkursu to „Wszystkie kolory muzyki”. Organizatorem… » więcej 2024-05-20, godz. 09:44 "Szóstka" Przemysława Kowalewskiego - audiobook w Radiu Szczecin Tajemnicze Bractwo Sprawiedliwych i tajne narady polityków. W Szczecinie coraz częściej giną świadkowie tragicznego wypadku tramwajowego. Kto i dlaczego pozbywa… » więcej 2024-05-16, godz. 06:00 „Mała Polka ze Staffelde” - reportaż Joanny Skoniecznej Polacy coraz częściej startują w wyborach lokalnych w Niemczech. 9 czerwca odbędą się nie tylko wybory do Parlamentu Europejskiego, ale także lokalne wybory… » więcej 2024-05-15, godz. 06:00 "Rejs na Bary" - reportaż Anny Kolmer Najwięcej Państwowych Gospodarstw Rolnych funkcjonowało na terenie naszego województwa. Jednym z nich był Krzymów, działający w niewielkiej wsi położonej… » więcej 2024-05-14, godz. 06:00 „Kto jak nie Ty” - reportaż Małgorzaty Furgi Kto jak nie Ty, usłyszała od swojej dorosłej córki pani Agnieszka na wieść, że chcą utworzyć z mężem Michałem rodzinę zastępczą. Wszystko zaczęło… » więcej 2024-05-12, godz. 19:14 "Szóstka" - kolejne odcinki audiobooka w Radiu Szczecin Pierwsza siedziba Teatru Lalek "Pleciuga" i "Staropolanka" - to m.in tam zajrzą w tym tygodniu słuchacze radiowego audiobooka. Na naszej antenie, od kilku… » więcej 2024-05-09, godz. 06:00 "Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Zawodową przygodę z książką rozpoczął ponad 40 lat temu. Z wykształcenia jest inżynierem chemikiem, a księgarzem został... przypadkiem. Najpierw pracował… » więcej 2024-05-08, godz. 06:00 „Zaproszeni do Kręgu” – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku i przez 50 lat działał w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie (dawniej Zespół… » więcej 2024-05-07, godz. 00:17 „Wolontariacka wyprawa - Boliwia” - reportaż Małgorzaty Furgi Alicja Grygiel i Michał Woźny są studentami Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Poznańskim i zawsze marzyli o dalekich podróżach. Pojawiła się okazja… » więcej 2024-05-06, godz. 06:00 "Szóstka" powieść Przemysława Kowalewskiego w Radiu Szczecin Jak potoczą się losy taksówkarzy, którzy ratowali rannych w katastrofie tramwajowej w Szczecinie? O tym m.in w najbliższym tygodniu w audiobooku, którego… » więcej
23456