Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Zamek Książąt Pomorskich wystawą „Leonardesca" wpisuje się w ogólnoświatowe obchody 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zamek Książąt Pomorskich wystawą „Leonardesca" wpisuje się w ogólnoświatowe obchody 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szczeciński Zamek Książąt Pomorskich wystawą „Leonardesca" wpisuje się w ogólnoświatowe obchody 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci. 18 artystów z Włoch i Polski składa swoimi pracami swoisty hołd wybitnemu człowiekowi renesansu.
Ekspozycja gromadzi eksponaty związane z różnymi dziedzinami sztuki i wykonane w różnych technikach. Są tam rysunki, malarstwo, rzemiosło artystyczne, rzeźby z wykorzystaniem nowych technologii 3D oraz interaktywne instalacje.

Leonardo da Vinci jest dla każdego adepta sztuki niezwykle ważny - mówi profesor Lex Drewiński.

- Jest to osoba i twórczość, której nie można zignorować. Leonardo da Vinci powiedział coś, co pasuje do plakatu: człowieka narysować bardzo łatwo, trudno jest narysować myśl - zaznaczył prof. Drewiński.

Wystawa powstała w ramach współpracy Zamku Książąt Pomorskich z Galerią Spazio46 di Pallazzo Ducale z Genui.

- Byliśmy w Genui, w pięknym mieście portowym, które zwiedzaliśmy i mieliśmy wystawę plakatu, to było w pałacu dożów w Genui, piękne, olbrzymie schody..., pokazywaliśmy filmy o naszej twórczości, a ta wystawa jest rewizytą galerii u nas, w Szczecinie - wyjaśnił prof. Żebrowski.

Wystawa w zamku będzie czynna do końca lipca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty