Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Zdjęcia Mateusz Papke. Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Poranne warsztaty "Raniutto" w Filharmonii dla najmłodszych melomanów. Każde spotkanie poświęcone jest kompozytorom, o których opowiada maskotka warsztatów - Pan Wirtuoz, a akompaniuje temu zespół grający muzykę na żywo.
Celem warsztatów jest oswojenie najmłodszych z muzyką poważną poprzez zabawę.
Dzieci wraz z rodzicami nie tylko uczestniczą w zajęciach, ale również je tworzą, biorąc czynny udział w grach przygotowanych przez prowadzących.

W tym sezonie warsztaty prowadzą - wiolonczelistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Natalia Wesołowska oraz pisarka Katarzyna Huzar-Czub.

- Muzyki klasycznej zwykle nie słucha się na co dzień, a to błąd, bo bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka. Uważamy, że najlepiej jest i najłatwiej dotrzeć do dzieci przez zabawę. Stąd zapraszamy muzyków na nasze warsztaty. Dzieci mają okazję posłuchać na żywo pięknej muzyki klasycznej, a przy okazji pobawić się razem z nami - mówiła Katarzyna Huzar-Czub.

Warsztaty "Raniutto" przeznaczone są dla dzieci od 1. do 5. roku życia i odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Dla dzieci w wieku 1-2 zajęcia są o 9:00, a 2-5 o 11:00. Warsztaty odbywają się dwa razy w miesiącu przez cały rok z wyjątkiem wakacji i ferii zimowych.
Relacja Krzysztofa Cichockiego [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty