Szczepimy się
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczepimy się
Szczepimy się

Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
O północy na Słowacji zacznie obowiązywać stan wyjątkowy, wprowadzony z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Słowacki rząd ogłosił też dwutygodniowy lockdown.
Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem.

Lockdown będzie obowiązywał wszystkich obywateli, także osoby zaszczepione. Zamknięte zostaną sklepy, oprócz tych z produktami pierwszej potrzeby. Restauracje będą mogły wydawać posiłki tylko przez okienka. Premier Eduard Heger ogłosił także zakaz wychodzenia z domów z wyjątkami, takimi jak podróż do pracy, na zakupy, do lekarza lub na szczepienie.

- Sytuacja jest poważna. Stało się tak, bo nie stosowaliśmy się do obostrzeń. Dlatego wprowadzamy restrykcje, po które mieliśmy nadzieję nie sięgać - zaznaczył słowacki premier.

Od przyszłego tygodnia pracodawcy będą mieli obowiązek sprawdzania certyfikatów covidowych. Wbrew zaleceniom ekspertów, zajęcia w szkołach będą nadal odbywać się stacjonarnie.

Rządzący zapowiedzieli, że po dziesięciu dniach ocenią skuteczność nowych obostrzeń. Ich ewentualne złagodzenie będzie dotyczyć w pierwszej kolejności osób zaszczepionych i ozdrowieńców.
Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

Zobacz także

2021-12-03, godz. 13:47 W Polsce nie wykryto dotąd wariantu Omikron W Polsce nadal nie wykryto wariantu Omikron koronawiusa - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. » więcej 2021-12-03, godz. 12:09 "Chcielibyśmy podjąć akcję szczepień wśród dzieci w wieku 5-11 lat" Ministerstwo zdrowia planuje rozpocząć 16 grudnia akcję szczepień przeciwko COVID-19 wśród dzieci w wieku od 5 do 11 lat. » więcej 2021-12-03, godz. 11:01 Szczepienia w Kołach Gospodyń Wiejskich. Wsparcie ze strony ARiMR [WIDEO, ZDJĘCIA] W biurze Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pyrzycach są zarejestrowane 24 Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku prawdopodobnie powstaną jeszcze dwa nowe Koła. » więcej 2021-12-03, godz. 10:34 W szpitalach 22 035 pacjentów covidowych. Wzrost liczby zakażonych Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o zakażeniach koronawirusem w poszczególnych województwach. » więcej 2021-12-03, godz. 08:57 Omikron, czyli nowe obostrzenia w Stanach Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące testów dla podróżnych przyjeżdżających do USA wejdą w życie w najbliższy poniedziałek. Związane jest to z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. » więcej 2021-12-03, godz. 06:56 Tymczasowy szpital na Pomorzanach będzie działał do końca marca Przynajmniej do końca marca będzie działał szpital tymczasowy na Pomorzanach w Szczecinie. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku została przedłużona umowa. » więcej 2021-12-02, godz. 15:11 Milion dla OSP w Trzebieży Milion złotych trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży. To nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskiej akcji 'SzczepimySię z OSP'. » więcej 2021-12-02, godz. 12:25 Co drugi mieszkaniec regionu zaszczepiony. "Nie jest to wynik dobry" [WIDEO, ZDJĘCIA] Prawie 2 miliony dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi podano do tej pory w Zachodniopomorskiem. Zaszczepionych jest 55 procent mieszkańców. To jednak nadal za mało. » więcej 2021-12-02, godz. 12:04 Jak zmotywować do szczepienia? Pomysł PSL-u Warto znaleźć narzędzia, które motywowałyby obywateli do szczepień, jednak nie w sposób przymusowy jak np. w Austrii - mówi Andrzej Grzyb. » więcej 2021-12-02, godz. 10:36 Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport zakażenia koronawirusem w Polsce. » więcej
1234567