Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Współczesny biznes bez reklamy po prostu nie istnieje – to właśnie kampanie reklamowe napędzają klientów, sprawiają, że dowiadują się oni, że w ogóle istnieje dany produkt czy firma. Nośniki reklamy wykorzystywane obecnie są naprawdę bardzo różne, co sprawia, że bez większego problemu można wybrać te idealnie dopasowane do posiadanego budżetu, a także efektu, który chce się uzyskać. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się reklama wielkoformatowa, która wybierana jest chętnie przez tych, którzy chcą szybko dotrzeć do naprawdę dużej grupy odbiorców. Co można zyskać, decydując się na taki rodzaj reklamy?

​Czym jest reklama wielkoformatowa?

Reklamy wielkoformatowe widział każdy z nas. Wystarczy wyjechać na drogę szybkiego ruchu czy autostradę, aby po zaledwie kilku czy kilkunastu przejechanych kilometrach dostrzec reklamy o naprawdę dużej powierzchni. Umieszczone są one na specjalnych stojakach, a ich rozmiar sprawia, że widać je z naprawdę dużej odległości. Do takiej reklamy zalicza się również billboardy ulokowane na budynkach. Również wykonane są one tak, aby widać było je z daleka. To właśnie w tym tkwi siła reklamy wielkoformatowej.

​Co wpływa na skuteczność reklamy wielkoformatowej?

Decydując się na reklamę wielkoformatową, musisz pamiętać, że jej skuteczność będzie uzależniona od kilku istotnych czynników. Zalicza się do nich między innymi umiejscowienie. Aby reklama działała, musi znaleźć się w miejscu, w którym dostęp do niej będzie miało możliwie jak najwięcej potencjalnych klientów. To właśnie dlatego reklamodawcy tak chętnie decydują się na umieszczanie reklam wielkoformatowych przy najczęściej uczęszczanych drogach. Autostrada Łódź – Warszawa jest jedną z tych, przy których takich reklam nie brakuje. Wystarczy jednak przeanalizować natężenie ruchu, aby przestać się temu dziwić.

Ważne jest, aby miejsce było dopasowane do tego, co zamierzamy reklamować. Jeśli billboard ma znaleźć się przy autostradzie, to z powodzeniem można wykorzystać go do reklamy dobrych samochodów. Niekoniecznie musi jednak sprawdzić się wtedy, kiedy chcemy poinformować o otwarciu nowej szkoły policealnej w niewielkiej miejscowości.

Nie bez znaczenia jest również forma przekazu. Skuteczna reklama to taka, która:

  • zaciekawia odbiorcę;

  • odwołuje się do emocji;

  • jest oryginalna.

Musisz pamiętać, że konkurencja na rynku jest obecnie ogromna. Aby się przez nią przebić, trzeba się naprawdę wyróżnić. Dlatego nigdy nie decydując się na inspirację tym, na co zdecydowała się postawić konkurencja. Możesz bowiem wówczas uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego – zbytnie podobieństwo reklam może sprawić, że odbiorca pomyśli, że kampania dotyczy produktu firmy będącej Twoją konkurencją! Pamiętaj o estetyce reklamy. Decydując się na wielkoformatowy billboard, musisz pamiętać, że wszystko będzie naprawdę doskonale widoczne. Klienci nie będą chcieli kupić produktu firmy, której reklama jest po prostu niedopracowana czy brzydka. Ważna jest sama jakość wykonania. Jeśli chcesz mieć pewność, że stawiasz na usługi firmy, która zadba o dokładność, reklama wielkoformatowa znajdzreklame to dobry wybór. Jeśli chcesz poznać ofertę firmy bliżej, wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.znajdzreklame.pl/reklama-wielkoformatowa.

reklama wielkoformatowa w Szczecinie-min

​Jakie są zalety reklamy wielkoformatowej?

Największą zaletą reklamy wielkoformatowej jest oczywiście jej wielkość. Z uwagi na naprawdę duży rozmiar taka reklama jest widoczna z daleka. To właśnie to sprawia, że dociera do ogromnej grupy odbiorców, wśród których znajdują się potencjalni klienci. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na jej oświetlenie, możesz mieć pewność, że będzie dostrzegalne również nocą.

Obok reklamy wielkoformatowej naprawdę trudno przejść obojętnie. To właśnie wspomniana już wielkość sprawia, że po prostu nie da się jej nie zauważyć. To właśnie dlatego stosowanie takich nośników reklamy przynosi naprawdę bardzo dobry efekt.

Reklama wielkoformatowa to reklama długoterminowa. Decydując się na nią, możesz mieć pewność, że będzie promować Twój produkt/usługi naprawdę długo. Oczywiście stanie się tak wówczas, gdy postawisz na billboard wykonany przez dobrą, rzetelną firmę. Musisz bowiem pamiętać, że nośniki wielkoformatowe narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Reklama Szczecin https://www.znajdzreklame.pl/reklama-szczecin to dobry wybór, jeśli chcesz szybko dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Decydując się na nią, pamiętaj, że sprawdzi się bardzo dobrze bez względu na produkt czy usługę. Możesz postawić na nią zarówno w przypadku kampanii ogólnopolskich, jak i tych zdecydowanie bardziej lokalnych.

Wielki format Szczecin znajdzreklame.pl

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty