Nie tylko 4 łapy
Radio SzczecinRadio Szczecin » Nie tylko 4 łapy
  • "Nie tylko 4 łapy" - prowadząca Anna Łukaszek
  • Premiera w każdy piątek o godzinie 19:30 na antenie Radia Szczecin
relacja z gołębnika
Ruszył sezon lotów i trwa sezon wykluwania się małych gołębi, dlatego dziś jesteśmy z wizytą w Pilchowie u Zbigniewa Budnika prezesa Oddziału i Okręgu Szczecin Polskiego Związku hodowców gołębi pocztowych.
Gołębiami pan Zbigniew zajmuje się od 30 lat i ma ich dwieście!
W programie pytamy o to jakim cudem gołąb zawsze znajdzie drogę do domu i rozprawiamy się mitem o gołąbku jako symbolu miłości.

W oddziale w szczecinie zrzeszonych jest ok 100 hodowców, a oddział Dąbie zrzesza ok 70 hodowców
Dzień pszczół (13.05.2022)
Wiadomo co Kubuś Puchatek lubi najbardziej...
Dziś poniekąd o miodzie ale  przede wszystkim jednak o jego twórczyniach. Dzień pszczół za tydzień dlatego z mikrofonem wybrałam się na uczelnianą pasiekę  Zwierzętarni ZUT.
Tam kilkadziesiąt uli, kilka milionów pszczół  i pszczelarz dr inż. Jerzy Samborek, wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie.
Posłuchajcie!
Jerzyki wracają! (6.05.2022)
A teraz o naturalnych postrachach komarów, które zna chyba każdy z nas.
No, że komary znamy w to nie wątpię ale myślę że i jerzyka każdy z nas widział, słyszał... i był mu wdzięczny za rozprawianie się z krwiopijcami.
Taki jerzyk to jest gość, jest w stanie lecieć na kolację do komarowego baru oddalonego nawet o 50 km a w ciągu doby jedna karmiąca para, czyli mama jerzyk i tato jerzyk są w stanie wyeliminować 20 tys komarów.
I właśnie o jerzykach opowie dziś zoolog prof. Łukasz Jankowiak z Uniwersytetu Szczecińskiego
Dzień konia, czyli z mikrofonem w stajni (29.04.2022)
Bez marchewki i jabłka ani rusz... bo Monte, Partykuła czy Kalderiusz je uwielbiają. Tym razem wybieramy się na wycieczkę do Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT przy ul. Junackiej w Szczecinie, na Osowie. Oprowadza nas kierownik Robert Palacz. Mam nadzieję, że uda się i Was zachęcić do wizyty w stajni, a może nawet i do nauki jazdy konnej. Niech nie zmyli Was nazwa ośrodka, to miejsce nie tylko dla studentów. Przyjść i pobrać lekcje, może każdy.
A 30 kwietnia obchodzimy Dzień konia.
Koci uchodźcy z Ukrainy - można im pomóc (22.04.2022)
W czasie wojny pomocy potrzebują też zwierzęta! Cykl rozpoczynamy od wizyty w prawdopodobnie największym domu tymczasowym w Szczecinie. Blisko setka kotów z Ukrainy trafiła pod dach wolontariuszy szczecińskiego Stowarzyszenia KociArka. Każdy może zaadoptować kota. Można również wspierać stowarzyszenie. Jak? o tym w programie.