Extra Uniwerek Szczeciński
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Uniwerek Szczeciński » Felietony
Nikola Włodarczyk Wojciech Krygier. Fot. Uniwersytet Szczeciński
Nikola Włodarczyk Wojciech Krygier. Fot. Uniwersytet Szczeciński
Goście Pauliny Zaremby informują, że Akademia Przyszłości oraz Szlachetna Paczka poszukują osób na stanowiska lider i koordynator, a także wolontariuszy. Ponadto udowadniają, że udział w programach Stowarzyszenia Wiosna nie dość, że daje osobom zaangażowanym ogromną satysfakcję pomocy drugiemu człowiekowi, to jeszcze pomaga nabyć nowe kompetencje i doświadczenia pomocne w rozwoju zawodowym.
Extra Uniwerek Szczeciński 6 09 2022
Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka poszukują osób na stanowiska lider i koordynator, a także wolontariuszy. Udział w programach Stowarzyszenia Wiosna nie dość, że daje osobom zaangażowanym ogromną satysfakcję pomocy drugiemu człowiekowi, to jeszcze pomaga nabyć nowe kompetencje i doświadczenia, które ułatwią rozwój własnej kariery zawodowej. O tym wszystkim w audycji Pauliny Zaremby informują Nikola Włodarczyk koordynator regionalna Akademii Przyszłości w województwie Zachodniopomorskim i Wojciech Krygier koordynator regionalny Szlachetnej Paczki oraz koordynator do spraw wdrożeń w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości.


Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A osoby z programu Szlachetna Paczka tworzą rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami.
www.szlachetnapaczka.pl

Akademia Przyszłości pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. Poprzez cotygodniowe zajęcia kształtuje ich poczucie własnej wartości i rozwija mocne strony. Generalnie celem Akademii jest, by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności
i realizowały swoje marzenia i aspiracje.
www.akademiaprzyszlosci.org.pl
Extra

Program przygotowany przez Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego.