Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Maria Sadowska ze Szczecin Philharmonic Big Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023. Fot. Piotr Nykowski
Maria Sadowska ze Szczecin Philharmonic Big Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023. Fot. Piotr Nykowski
Niezwykła wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i reżyserka – Maria Sadowska.

Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji oraz słynnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (PWSFTviT) na kierunku reżyseria.

Od ponad 25 lat obecna na polskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączy różne gatunki – od jazzu przez funk i pop po muzykę elektroniczną. Zrealizowała kilkanaście płyt, w tym dwie wydane w Japonii. Przełomem w Jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”, który pokrył się Złotem, identycznie jak płyta „Jazz na ulicach”.

Maria Sadowska współpracowała z wieloma wyjątkowymi artystami, choćby m.in. z Michelem Legrandem, Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem i Kayah’ą.

Od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2012 roku. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. Otrzymał m.in. Grand Prix na 22. Film Festival Cottbus w Niemczech.

Warto dodać, że jako jedyna w historii polskiej edycji trenerka popularnego programu telewizyjnego „The Voice of Poland” trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.

Maria wystąpiła przedwczoraj (22 września 2023 roku) w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival. W wyjątkowo energetycznym, doskonałym koncercie wzięli również udział: Szczecin Philharmonic Big Band, Mariusz Dziubek Band, Adrian Łabanowski „Adi” NO LOGO (prywatnie mąż Artystki) oraz raperzy Marcin Marten ABRADAB i Tomasz Iwanca GRUBSON.

Polecam gorąco spotkanie z Marią Sadowską, która ma w swoim repertuarze wiele przebojów, m.in.:
Początek nocy (muz. i sł. Maria Sadowska, Jarosław Baran)
Jestem tylko dziewczyną z filmu „Miłość na pierwszą stronę” (muz. i sł. Maria Sadowska)
Kocham Cię (muz. Maria Sadowska, Jarosław Baran; sł. Maria Sadowska)
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Marią Sadowską
 

Zobacz także

2023-11-05, godz. 09:09 Dobrawa Czocher | „Wiolonczela mnie wybrała, a nie ja ją...” [ROZMOWA Z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Grała na wiolonczeli m.in. w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i w Neue Philharmonie Berlin. Występowała również… » więcej 2023-10-28, godz. 09:00 Zespół SBB | Józef Skrzek i Apostolis Anthimos wyjątkowi pod każdym względem ... [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Bardzo dobrzy, życzliwi i skromni Ludzie. Przebywanie z Nimi wprowadza w piękny nastrój. Chce się żyć i żyć... Przyjechali do znanego Im Szczecina… » więcej 2023-10-20, godz. 12:02 Darek Kozakiewicz. Dziś premiera „Czy to już”. Zapowiedź nowej płyty [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Muzyczną podróż rozpoczął w zespołach Fatum i Pięciu. W 1971 roku nagrał album Blues z grupą Breakout, a w maju 1972 przeszedł do hardrockowej kapeli… » więcej 2023-11-12, godz. 10:25 LANBERRY | „Jesteśmy dwie...” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Ojciec i dziadek Lanberry grali na gitarze, skrzypcach i fortepianie, a ona sama nauczyła się gry na skrzypcach. Szerszemu gronu publiczności dała się poznać… » więcej 2023-10-22, godz. 12:15 GRYFTONE | „Gramy nie tylko progresywnego hardrocka...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Hardrockowy styl zespołu GRYFTONE wynika z typowo gitarowego brzmienia o mocnym, ale dzięki instrumentom klawiszowym, melodyjnym charakterze muzycznym. Grupę… » więcej 2023-10-12, godz. 12:10 Małgorzata Walewska zaśpiewa w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Małgorzata Walewska zaśpiewa w środę, 18 października 2023 roku w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie arie i pieśni polskich… » więcej 2023-10-13, godz. 00:02 Marta Zalewska i Damian Sikorski | Dziś premiera „Utopiłem się” z płyty „Damian Sikorski Projekt” [ROZMOWA… Damian Sikorski znany z anteny Czwórki Polskiego Radia łowca muzycznych talentów i lider akcji „Będzie Głośno!” jest przede wszystkim basistą, a właściwie… » więcej 2023-10-08, godz. 15:35 Anto9 – Antonina Panek | „Często rozprawiam się z różnymi kwestiami z mojej przeszłości...” [ROZMOWA, ZDJ… Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się między innymi tworzeniem psychoterapeutycznych aplikacji. Antonina Panek od dziecka… » więcej 2023-10-08, godz. 14:06 Anna Rusowicz i Jej Plan na miłość [ROZMOWA] Od debiutanckiej płyty z 2012 roku Anna Rusowicz kontynuuje, jak mało kto w Polsce, tradycję brzemienia ery big-beatu. Od kilku miesięcy pracuje nad czwartym… » więcej 2023-10-01, godz. 12:25 Marek Kaliszuk | Już jest mój autorski album muzyczny – „Inny nie będę” [ROZMOWA] Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii… » więcej
45678