Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Darek Kozakiewicz – gitarzysta, kompozytor. Fot. [Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia]
Darek Kozakiewicz – gitarzysta, kompozytor. Fot. [Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia]
Muzyczną podróż rozpoczął w zespołach Fatum i Pięciu. W 1971 roku nagrał album Blues z grupą Breakout, a w maju 1972 przeszedł do hardrockowej kapeli Test, z którą w 1974 zarejestrował debiutancki album formacji o tym samym tytule. Lista artystów, z którymi pracował Darek Kozakiewicz jest bardzo długa. Wśród nich znaleźli się tacy, jak chociażby m.in. Anna Jantar, Piotr Figiel, Wojciech Karolak, Robert Chojnacki, Jan Borysewicz, Natalia Sikora i zespoły Świadectwo Dojrzałości, Air Condition, Jajco i Giganci, Plugawy Anonim, KBKW, Universe, Dwójka Ze Sternikiem oraz Bemibek.

Darek Kozakiewicz od 1997 roku był gitarzystą i kompozytorem grupy Perfect. Po blisko 25-latach Grzegorz Markowski rozwiązał ten legendarny zespół ku ogromnemu smutkowi nie tylko fanów, ale i muzyków Perfectu.

Darek wydał dwa lata temu album kompilacyjny pt. Krokodyl podsumowujący pięćdziesiąt lat Jego pracy twórczej, natomiast dziś proponuje z Agencją Muzyczną Polskiego Radia nowe nagranie będące zapowiedzią płyty sygnowanej Jego imieniem i nazwiskiem DAREK KOZAKIEWICZ LIVE. To kwartet niezwykłych muzyków, którym od ponad roku towarzyszy Justyna Panfilewicz – wokalistka obdarzona silnym, zdecydowanym głosem, świetnie pasującym do artystycznych koncepcji Kozakiewicza.

Wspomniany utwór Czy to już został skomponowany przez Darka do słów Piotra Bukartyka 10 lat temu i nawet nagrany na akustyczną płytę Perfectu. Od tamtego czasu słuch o piosence zaginął. Artysta przywiązany do niej napisał nową aranżację zapomnianej kompozycji, łącząc brzmienie gitary akustycznej z dźwiękami gitary elektrycznej. W tej wersji Jego zdaniem, utwór daje znacznie większą przestrzeń na improwizację w czasie koncertów.

Polecam gorąco spotkanie z genialnym muzykiem przy okazji dzisiejszej premiery Jego kompozycji pt. Czy to już.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Darkiem Kozakiewiczem
 

Zobacz także

2023-12-17, godz. 11:30 Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie w kultowym utworze Mariah'i Carey [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Piosenka All I Want For Christmas Is You jednoznacznie kojarząca się ze Świętami Bożego Narodzenia, nagrana w nowej wersji, jest prezentem od Chóru Politechniki… » więcej 2023-11-26, godz. 12:10 Leszek Możdżer i Adam Bałdych | Premiera płyty „Passacaglia” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie… Obaj gruntownie wykształceni, dysponujący doskonałą techniką, znakomicie korzystający z jazzowych środków wyrazu w sposób przystępny dla słuchaczy… » więcej 2023-11-29, godz. 10:20 WUNSCH&WELNA – premiera albumu THE TRUTH | „Połączyliśmy nasze siły w 2022 roku...” – Krzysztof Dobracki i… Krzysztof Dobracki i Maciej Wunsch – to producenci i DJ'e działający od roku w duecie pod nazwą WUNSCH&WELNA, czyli, jak twierdzą w swoich materiałach… » więcej 2023-11-17, godz. 09:27 Kasia Moś i Marek Dyjak z premierą utworu „Dziwna okolica” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Jest mroczna, pełna rozpaczy i… poezji. Znana przez miliony, bo dotyka tak wielu stojących na rozdrożu. Mowa o „Dziwnej okolicy”. Marek Dyjak napisał… » więcej 2023-11-18, godz. 22:55 „Eirḗnē” Jacaszek/Wesołowski & Szczecin Philharmonic Orchestra | Premiera winylowego albumu Filharmonii im. Mieczysława… W ramach znanego już i cenionego cyklu koncertów SOUNDLAB organizowanego od 2017 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w sobotę, 18… » więcej 2023-11-26, godz. 12:20 Andrzej Majewski wrócił z „Mafii” na scenę z autorską płytą „Pomiędzy światami” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Uczył się gry na fortepianie w szkole muzycznej I stopnia, w średniej natomiast na saksofonie. Nastoletni Andrzej Majewski nie widział jednak swojej przyszłości… » więcej 2023-12-10, godz. 10:43 LemON wydał piąty studyjny album pt. PIĄTKA. Igor Herbut o płycie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Po prawie siedmiu latach od wydania poprzedniego albumu „Tu”, LemON wraca z najnowszą, długo wyczekiwaną płytą zatytułowaną PIĄTKA. Powstała przy… » więcej 2023-11-12, godz. 10:21 LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE | Premiera „Grande Valse Brillante” [ROZMOWA] Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydaje kolejny wspaniały album pt. LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE. To płyta, jak sam tytuł wskazuje, z utworami z… » więcej 2023-11-12, godz. 10:15 Krystyna Stańko | Premiera płyty „Eurodyka” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Krystyna Stańko – znana i ceniona wokalistka jazzowa obdarzona oryginalnym kontraltem, miltiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka wielu… » więcej 2023-11-05, godz. 09:09 Dobrawa Czocher | „Wiolonczela mnie wybrała, a nie ja ją...” [ROZMOWA Z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Grała na wiolonczeli m.in. w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i w Neue Philharmonie Berlin. Występowała również… » więcej
45678