Grał z prestiżowymi orkiestrami na świecie, między innymi z Mid-Columbia Symphony Orchestra i Oregon East Symphony Orchestra. Wielokrotnie promował muzykę Fryderyka Chopina w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Portland, San Diego i Seattle.
Od roku 2014 regularnie koncertuje i ma wykłady w miastach południowo-wschodniej Azji takich jak m.in.: Cagayan de Oro, Cavite, Dżakarta, Makati, Mandalay, Manila, Quezon City, Tangerang oraz Yangon. Współpracownik stacji radiowej 98,7 DZFE „The Master's Touch”, prowadził w niej audycje muzyczne, podczas których omawiał i interpretował m.in. dzieła Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna. Od tego czasu koncertuje w USA, Kanadzie, Polsce, Austrii, Francji, Włoszech i w Tajwanie.
W sobotę młody, utalentowany pianista Jim-Isaac Chua, bo o nim mowa, wystąpi z recitalem w Willi Lentza w Szczecinie.
Wychowywałem się na Filipinach i w Stanach Zjednoczonych, ale studiowałem w Ameryce, Kanadzie i w Polsce – w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo, prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz prof. Mateusza Borowiaka.
Z przyjemnością koncertuję w Polsce – powiedział pianista, Jim-Isaac Chua.
- Bardzo dziękuję za zaproszenie do Willi Lentza w Szczecinie. Nigdy nie byłem w Waszym mieście, które mnie naprawdę zauroczyło. Możliwość zagrania w tak pieczołowicie odrestaurowanej przepięknej Willi – miejscu doskonale znanym w świecie artystycznym, to dla mnie ogromny zaszczyt. Tak więc jest to mój cudowny pierwszy raz – uzupełnił Chua.
Mój repertuar jest bardzo zróżnicowany. Sięgam po kompozycje od muzyki dawnej po współczesną – dodał pianista.
- W sobotę zagram dzieła wielu kompozytorów, między innymi Johanna Sebastiana Bach, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau i Maurice’a Ravela. Uwielbiam wykonywać polską muzykę, stąd w programie znajdą się także utwory Karola Szymanowskiego. Zatem czekam na Państwa o godzinie 19 w Willi Lentza.
Zapraszał Jim-Isaac Chua.
Zobacz także
2023-10-28, godz. 10:41
Wrażliwość i wyjątkowość kobiet na wystawie w Willi Lentza [ZDJĘCIA]
Oficjalnie od wtorku, ale nieoficjalnie już od piątku w Willi Lentza w Szczecinie oglądać można wystawę prac Joanny Sarapaty.
» więcej
2023-10-27, godz. 14:36
Moje serce zostało we Lwowie
To będzie muzyczny list miłosny do Lwowa, a jednocześnie podróż w czasie. Na taki koncert zaprasza Instytut Pamięci Narodowej.
» więcej
2023-10-27, godz. 08:50
SBB w Szczecinie | SKRZEK, ANTHIMOS, PARKER [WIDEO, ZDJĘCIA]
Najpierw działał pod nazwą „Silesian Blues Band”, później „Szukaj, Burz, Buduj”. Legendarny polski zespół założony przez Józefa Skrzeka - multiinstrumentalistę, kompozytora i wokalistę w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich…
» więcej
2023-10-26, godz. 00:00
Zespół Godbite wystąpił w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA]
Czyli kolejne wydanie cyklu [3x1] za nami.
» więcej
2023-10-24, godz. 20:16
Będziemy kąsać... [ZDJĘCIA, WIDEO]
I to już w najbliższą środę.
» więcej
2023-10-21, godz. 16:04
Zmarł Wojciech Korda, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni
W wieku 79 lat po długiej chorobie zmarł Wojciech Korda, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni. O śmierci artysty poinformowała jego żona.
» więcej
2023-10-19, godz. 08:35
Agata Zając prosto z europejskich scen symfonicznych do Złotej Sali Filharmonii [WIDEO, ZDJĘCIA]
Bardziej znana w Europie i Stanach Zjednoczonych, niż w Polsce. Zdążyła już prowadzić tak słynne orkiestry, jak m.in. Filharmonii w Atenach podczas tournée zespołu w Chinach, a także BBC Philharmonic, Royal Northern College of Music…
» więcej
2023-10-18, godz. 12:01
Muzyczna wizytówka polsko-węgierskiej więzi
To jeden z wyrazów polsko-węgierskiej więzi. Tak o koncercie w studiu S1 Radia Szczecin mówi Konsul Generalny Węgier dr Pál Attila Illés.
» więcej
2023-10-15, godz. 10:52
Cienie zapomnianych kultur w Kołbaczu
Gryfińska kolej powiatowa, istniejąca niemal 100 lat, była tematem przewodnim kolejnej edycji „Cieni zapomnianych kultur".
» więcej
2023-10-14, godz. 18:17
Premiera "Cabaretu" w Teatrze Polskim
Akcja opowieści rozgrywa się w Berlinie lat 30. ubiegłego wieku. W mieście, z jednej strony - gwiazd kina, filmu i rewii oraz "gorączki jazzu" i mody na taniec, a z drugiej - rodzącego się faszyzmu.
» więcej