Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Skajdog, fot. Piotr Rokicki
Skajdog, fot. Piotr Rokicki
Inaczej mówiąc cykl [3x1] ma 10 lat!
Kiedy to się zaczęło? To była chyba końcówka 2013 r. Rozmowa z Tomkiem Chacińskim o tym pomyśle. Natomiast pamiętam, że zespół umawiałem w styczniu 2014 r. po ich koncercie we Free Blues Clubie. Tym pierwszym zespołem, który zagrał w cyklu [3x1] był Namy. Byli wtedy po zmianie wokalistki i po występie na Akustyczniu, mieli przygotowany set akustyczny. I tak właśnie u nas zagrali. Nagrania odbyły się w środę 12 marca. Ten pierwszy koncert był realizowany przez Artura Bursakowskiego a za materiał wideo odpowiadał Piotr Sawiński. Natomiast emisja w "Schodach do nieba" odbyła się 21 marca 2014 r. W piątek, bo wtedy audycja była nadawana właśnie tego dnia.

Pomysł na ten cykl był taki: dać młodym, szczecińskim zespołom, możliwość zarejestrowania nagrań w profesjonalnych warunkach i zrealizowania takiego quasi koncertowego wideo. Muzycy mogli, i mogą dalej, wykorzystywać te materiały do własnej promocji. Czyli umieszczać je w swoich mediach społecznościowych bądź udostępniać je jako, swego rodzaju wizytówki, organizatorom konkursów lub festiwali muzycznych.

Na naszej scenie pojawiły się różne gatunki muzyczne: głównie muzyka rockowa. Lżejsza ale też ta mocno ekstremalna. Była elektronika, jazz i tzw. piosenka poetycka, autorska. Zespoły głównie ze Szczecina, ale też z regionu a także np. Warszawy, Poznania czy Trójmiasta. W ciągu roku nagrywamy dziesięciu wykonawców więc przez 10 lat powinno ich być dokładnie stu. Ale nie... do lutego było ich 90-ciu. Ale to w większości wina pandemii. Wtedy nasz cykl był dwukrotnie zawieszony.

Od paru lat minikoncerty są realizowane głównie przez ekipę w składzie: Jędrzej Gawroński, Maciej Papke, Wojciech Ochrymiuk i Wawrzyniec Szwaja. Co będzie dalej... czas pokaże... Albo i nie...
Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-04-25, godz. 18:19 Mariusz Lubomski owacyjnie przyjęty w Szczecinie [ZDJĘCIA] Z piosenką autorską zetknął się podczas studiów na Wydziale Sztuk Pięknych z zakresu malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapraszany do udziału w największych polskich wydarzeniach muzycznych. Występował na jednej… » więcej 2024-04-25, godz. 00:02 Skały zagrały! [WIDEO, ZDJĘCIA] Minikoncert odbył się w ramach kwietniowej odsłony cyklu [3x1]. » więcej 2024-04-24, godz. 17:49 Mariusz Lubomski świętuje 40-lecie pracy artystycznej w Szczecinie [ZDJĘCIA] Artysta malarz i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej obchodzi 40-lecie pracy scenicznej. Jego „Śpiewomalowanie”, „Underground” czy „Psychobójcę” śpiewała przed laty cała Polska. W środę w szczecińskiej… » więcej 2024-04-23, godz. 18:18 Jakie dźwięki wydają Skały? [WIDEO, ZDJĘCIA] Będzie się można o tym przekonać już w środę. » więcej 2024-04-23, godz. 07:15 W ramach Kontrapunktu: The Making of Pinocchio Mądra i głęboka opowieść o miłości, byciu na dobre i na złe, o odpowiedzialności za swojego partnera... - mówili widzowie Międzynarodowego Konkursu Formy na 57. Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. » więcej 2024-04-22, godz. 09:40 Poruszający początek szczecińskiego Kontrapunktu Początek Międzynarodowego Konkursu Formy na 57 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. » więcej 2024-04-20, godz. 15:55 Christian Zacharias z Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki Filharmonii Wrocławskiej w Szczecinie [ZDJĘCIA] Powstał w 1945 roku. Dzięki współpracy z wieloma wybitnymi dyrygentami osiągnął bardzo wysoki poziom artystyczny. Narodowe Forum Muzyki Filharmonii Wrocławskiej - jeden z czołowych zespołów symfonicznych w Europie wystąpił wczoraj… » więcej 2024-04-20, godz. 15:19 Kontrapunkt. Głodnych nakarmić, spragnionych napoić... [ZDJĘCIA] Kolejna odsłona Transgranicznych Spotkań Teatralnych w ramach Kontrapunktu odbywa się w Ogrodach Śródmiejskich. » więcej 2024-04-20, godz. 09:27 Transgraniczne Spotkania Teatralne na początek Kontrapunktu [ZDJĘCIA] W piątek wieczorem rozpoczął się 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontrapunkt. » więcej 2024-04-19, godz. 08:32 Pokaz filmu o budowniczym szczecińskich statków To historia budowniczego szczecińskich statków, dyrektora Stoczni Szczecińskiej profesora Eugeniusza Skrzymowskiego. » więcej
45678910