Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Chcą zachęcić swoich rówieśników do odwiedzania teatrów - w tym celu działają w mediach społecznościowych i organizują festiwal.
Maja Leźnicka i Maja Piotrowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie reprezentują grupę młodych ludzi, którzy tworzą Młodzieżowy Festiwal Sztuk Niewidzialnych. Okazuje się, że nastolatkowie potrzebują trochę dodatkowej motywacji, by odwiedzić teatr.

- Zainteresowanych jest dużo, aczkolwiek trochę trzeba zachęcić, w takim kontekście, że ułatwić młodzieży chodzenie do tego teatru. Oni nie wiedzą, co w teatrach jest grane. Ceny biletów też są jakąś przeszkodą. Repertuar teatrów często nie jest dostosowany do tego, co młodzież chciałaby obejrzeć - mówi Maja Leźnicka.

W mediach społecznościowych Młodzieżowego Festiwalu Sztuk Niewidzialnych można znaleźć aktualne repertuary, czy konkursy z biletami. A ukoronowaniem działań będzie zbliżający się festiwal, na który złożą się zróżnicowane sztuki stworzone przez młodych aktorów.

- Tematy są naprawdę różnorodne, takie jak rozterki miłosne w liceum oraz aspekty psychologiczne ludzi w kryzysowej sytuacji. Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Maja Piotrowska.

Zaproszeni są licealiści, jak i ci starsi. Młodzieżowy Festiwal Sztuk Niewidzialnych odbędzie się na dużej scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie w środę od 10:30 do 17:30.
Okazuje się, że nastolatkowie potrzebują trochę dodatkowej motywacji, by odwiedzić teatr.
Ukoronowaniem działań będzie zbliżający się festiwal, na który złożą się zróżnicowane sztuki stworzone przez młodych aktorów.

Zobacz także

2024-05-09, godz. 23:23 Grupa Tangerine Dream ponownie w Szczecinie! Ta informacja ucieszy miłośników muzyki elektronicznej. » więcej 2024-05-09, godz. 16:20 Półfinały Eurowizji w szwedzkim Malmö Przedstawiciele 16 krajów będą rywalizować o miejsce w sobotnim finale Eurowizji. » więcej 2024-05-09, godz. 09:35 Kevin Kenner i Chopin w Willi Lentza [ZDJĘCIA] Znakomity pianista Kevin Kenner wystąpił w Szczecinie, w ramach cyklu 'Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie'. » więcej 2024-05-07, godz. 14:00 Szczeciński autor nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru Marek Stelar w finale tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru. Szczeciński autor znalazł się w szczęśliwej siódemce wybranych przez kapitułę konkursu. » więcej 2024-05-06, godz. 08:27 Ryszard Horowitz obchodzi 85. urodziny w Szczecinie [ZDJĘCIA] Należy do grona najwybitniejszych artystów fotografików na świecie. Prekursor komputerowego przetwarzania zdjęć. Ryszard Horowitz otworzył wczoraj - w dniu swoich 85. urodzin w Galerii Poziom 4. Filharmonii w Szczecinie wystawę pt… » więcej 2024-05-04, godz. 12:01 Fani Gwiezdnych Wojen świętują Fani kultowej serii filmowej Gwiezdne Wojny mają powód do świętowania. Czwarty maja jest uznawany za nieoficjalne święto kosmicznej sagi, która obecnie składa się z kilkunastu części. » więcej 2024-05-04, godz. 10:19 Wirtuozowski koncert na finał 6. Festiwalu Szczecin Classic [ZDJĘCIA] Dziesięć wydarzeń artystycznych, siła dwóch orkiestr oraz klasy mistrzowskie dla młodych muzyków z wirtuozami czołowych europejskich orkiestr i pedagogami renomowanych uczelni. W piątek w Złotej Sali Filharmonii zakończył się… » więcej 2024-04-29, godz. 06:50 Kontrapunkt. Grand Prix i Nagroda Publiczności Brytyjski spektakl 'The Making of Pinocchio' Rosany Cade i Ivora MacAskill'a otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. » więcej 2024-04-28, godz. 08:46 "Przejmująca historia na zakończenie konkursu" Na szczecińskim Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt w niedzielę ostatnie przedstawienie Międzynarodowego Konkursu Formy. » więcej 2024-04-27, godz. 16:15 Szczeciński duchowny wydał drugą powieść Teolog i duchowny luterański, ale też pisarz - Sławomir Sikora ze Szczecina napisał drugą powieść. » więcej
45678910