Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
Fot. Włodzimierz Piątek
W środę Międzynarodowy Dzień Teatru. W Szczecinie świętowano już w poniedziałek. Podczas gali zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Szczecinie oraz Teatr Polski wyróżniono aktorów pracujących na scenach szczecińskich.
Wśród nich Leszka Czyża, aktora Teatru Lalek Pleciuga z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej oraz aktora będącego od pół wieku na scenie Wiesława Łągiewkę.

- Teatr to życie, a życie to teatr. Zresztą śpiewam taką piosenkę. Bez teatru właściwie ja bym nie bardzo potrafił żyć. Po prostu ja to kocham i dziękuję, jestem wdzięczny, że jeszcze mogę w tym wieku zagrać, poczuć klimat i atmosferę teatru - powiedział Łągiewka.

Tradycją Międzynarodowego Dnia Teatru jest orędzie wygłaszane przez wybitnego artystę. W tym roku jest nim Jon Fosse, norweski dramatopisarz, laureat zeszłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Podkreślił on szczególną rolę sztuki w czasach wojny i aktów terroru.

Autorem polskiego orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru jest dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie Jakub Skrzywanek, dla którego najważniejsza są dwie kwestie.

- Jedną z nich jest prośba o to, żebyśmy trochę więcej marzyli. W jakiś sposób zrozumieć, czego tak naprawdę chcemy. Czego potrzebujemy, co jest dla nas tak naprawdę najważniejsze? A z drugiej strony, ja nie chciałbym się tyle bać wojny. Nie chciałbym się bać tego, że ta krucha rzeczywistość wokół nas będzie się stawać niebezpieczna i że jesteśmy w stanie uchronić to wszystko, co najważniejsze - powiedział Skrzywanek.

Dzień Teatru w Szczecinie dziś świętuje Dom Kultury 13 Muz. Z tej okazji aktorzy seniorzy i młodzież artystyczna z Teatru Janusza i Teatru Uhuru przygotowali wspólne działania artystyczne.
Podczas gali zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Szczecinie oraz Teatr Polski wyróżniono aktorów pracujących na scenach szczecińskich. Wśród nich Leszka Czyża, aktora Teatru Lalek Pleciuga z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej oraz aktora będącego od pół wieku na scenie Wiesława Łągiewkę.
Autorem polskiego orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru jest dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie Jakub Skrzywanek, dla którego najważniejsza są dwie kwestie.

Zobacz także

2024-05-09, godz. 23:23 Grupa Tangerine Dream ponownie w Szczecinie! Ta informacja ucieszy miłośników muzyki elektronicznej. » więcej 2024-05-09, godz. 16:20 Półfinały Eurowizji w szwedzkim Malmö Przedstawiciele 16 krajów będą rywalizować o miejsce w sobotnim finale Eurowizji. » więcej 2024-05-09, godz. 09:35 Kevin Kenner i Chopin w Willi Lentza [ZDJĘCIA] Znakomity pianista Kevin Kenner wystąpił w Szczecinie, w ramach cyklu 'Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie'. » więcej 2024-05-07, godz. 14:00 Szczeciński autor nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru Marek Stelar w finale tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru. Szczeciński autor znalazł się w szczęśliwej siódemce wybranych przez kapitułę konkursu. » więcej 2024-05-06, godz. 08:27 Ryszard Horowitz obchodzi 85. urodziny w Szczecinie [ZDJĘCIA] Należy do grona najwybitniejszych artystów fotografików na świecie. Prekursor komputerowego przetwarzania zdjęć. Ryszard Horowitz otworzył wczoraj - w dniu swoich 85. urodzin w Galerii Poziom 4. Filharmonii w Szczecinie wystawę pt… » więcej 2024-05-04, godz. 12:01 Fani Gwiezdnych Wojen świętują Fani kultowej serii filmowej Gwiezdne Wojny mają powód do świętowania. Czwarty maja jest uznawany za nieoficjalne święto kosmicznej sagi, która obecnie składa się z kilkunastu części. » więcej 2024-05-04, godz. 10:19 Wirtuozowski koncert na finał 6. Festiwalu Szczecin Classic [ZDJĘCIA] Dziesięć wydarzeń artystycznych, siła dwóch orkiestr oraz klasy mistrzowskie dla młodych muzyków z wirtuozami czołowych europejskich orkiestr i pedagogami renomowanych uczelni. W piątek w Złotej Sali Filharmonii zakończył się… » więcej 2024-04-29, godz. 06:50 Kontrapunkt. Grand Prix i Nagroda Publiczności Brytyjski spektakl 'The Making of Pinocchio' Rosany Cade i Ivora MacAskill'a otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. » więcej 2024-04-28, godz. 08:46 "Przejmująca historia na zakończenie konkursu" Na szczecińskim Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt w niedzielę ostatnie przedstawienie Międzynarodowego Konkursu Formy. » więcej 2024-04-27, godz. 16:15 Szczeciński duchowny wydał drugą powieść Teolog i duchowny luterański, ale też pisarz - Sławomir Sikora ze Szczecina napisał drugą powieść. » więcej
45678910