Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser Janusz Józefowicz przygotowuje w Teatrze Polskim w Szczecinie spektakl przy użyciu technologii 3D.
Będzie to opowieść o największej gwieździe kina niemego Poli Negri - mówi Janusz Józefowicz.

- Tej dziewczynie udało się to, o czym marzyły miliony Polek, z jakiegoś powodu się to udało. Ten spektakl jest próbą odpowiedzi na to pytanie, jaka koincydencja, jakieś szczęście, co ta dziewczyna miała w sobie, że ona tak ten świat zorganizowała wokół siebie? Niesamowicie - mówił Józefowicz.

Technologia 3D pozwoli nam wykreować piękny świat, jak z filmu - podkreślał reżyser.

- Fajnie jest też opowiadać o tym, sięgając po najnowsze technologie. Wprawdzie ona się w kinie nie sprawdziła, świat się z tego wycofał. Ale ja uważam, że technologia 3D jest dedykowana dla teatru. Nie wiem z jakiego powodu i West End i Broadway boją się tej technologii, a nie nie do końca rozumiem dlaczego. Idę w to, to jest mój świat, jest moja przyszłość. Będę dalej próbował łączyć teatr z całą technologią stereoskopową - mówił Janusz Józefowicz.

Premierę spektaklu zaplanowano na 14 września.
na dziś Spektakl w 3d W Polskim cz 1 (foty Stachnik)
Technologia 3D pozwoli nam wykreować piękny świat, jak z filmu - podkreśla reżyser.

Zobacz także

2024-05-20, godz. 18:35 Przed premierą "Polity". Był casting, będą kolejne... [ZDJĘCIA] 14 września w Teatrze Polskim planowana jest premiera spektaklu 'Polita' w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Sokłosy. » więcej 2024-05-20, godz. 16:03 Margaret w Radiu Szczecin Autorka aktualnej 'Płyty tygodnia' Radia Szczecin gościła w naszym studiu i opowiadała o swoim nowym materiale. » więcej 2024-05-19, godz. 18:16 Międzynarodowy koncert w kościele Baptystów W ramach 21. edycji Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej już o 19:00 w Kościele Baptystów w Szczecinie wystąpią artyści z Izraela, Japonii, Niemiec i Polski. » więcej 2024-05-18, godz. 12:18 Antywojenny spektakl w Goleniowie 'Miłość nie umrze' - Wielka Rock Opera zainaugurowała w Goleniowie urodziny miasta. » więcej 2024-05-18, godz. 10:26 Parada zabytkowych aut, wizyta w piekarni, czyli Noc Muzeów w Szczecinie Od parady zabytkowych samochodów po zwiedzanie słynnej piekarni - atrakcji podczas szczecińskiej Nocy Muzeów ma wystarczyć dla każdego. » więcej 2024-05-18, godz. 10:19 Harfistka Barbara Stalmierska świętuje 40-lecie pracy artystycznej w Filharmonii [ZDJĘCIA] Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Interesuje się szczególnie nowymi możliwościami kolorystycznymi harfy. Gra w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2024-05-18, godz. 09:44 W Noc Muzeów w Trzcińsku-Zdroju przeniesiemy się do średniowiecza Potyczki rycerskie, wystawy, czy projekcja filmu to tylko niektóre elementy Nocy Muzeów w Trzcińsku-Zdroju. » więcej 2024-05-18, godz. 09:06 Art Festiwal w Stargardzie. Strefy w parkach i na ulicach Blisko 150 wydarzeń: koncertów, spektakli, plenerów malarskich oraz pokazów sztuki ulicznej. Tegoroczna edycja Art Festiwal Stargard potrwa przez cały weekend. W programie przewidziano także udział artystów z Greifswaldu. » więcej 2024-05-17, godz. 17:44 Dziś premiera Rock Opery w Goleniowie [ZDJĘCIA] Antywojenne widowisko szykuje na piątkowy wieczór Teatr Brama z Goleniowa. Będzie to bodaj największy spektakl w historii miasta, bo planowany jest udział ponad 300 osób. Goleniowska Rock Opera nosi tytuł „Love will not die'. » więcej 2024-05-17, godz. 10:37 Dwa Złote Medale dla Weroniki Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein i w średniowiecznej katedrze we włoskiej Tropei. » więcej
2345678