Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To propozycja przede wszystkim dla tych szczecinian, którzy majówkę spędzają w domach. Tak mówi jedna z organizatorek Festiwalu Szczecin Classic.
Prezeska Baltic Neopolis Orchestra zapewnia, że majówka to nieprzypadkowy wybór na organizację wydarzenia. Emilia Goch Salvador w "Rozmowach pod krawatem" podkreśliła, że nie martwi się o frekwencję, bo festiwal ma przyciągnąć przede wszystkim te osoby, które nigdzie nie wyjechały na długi weekend.

- Pamiętam takie majówki w Szczecinie i tak mi to zapadło bardzo gdzieś w głowę, takiego pustego miasta. Czasami te majówki były strasznie gorące, żałuję, że już takich nie ma, to jak się wychodziło to było tak parno i pusto. I mówię: tak nie może być, że ci co pozostali w mieście, a to jednak jest bardzo duże grono mieszkańców, czują się trochę osamotnieni, bo nic tu ich nie czeka - mówi Goch Salvador.

Szczecin Classic to pięć koncertów i kilka wydarzeń dodatkowych - wszystko w różnych miejscach. Pierwszy koncert już w sobotę w studiu S1 Radia Szczecin o godzinie 19:30.
Emilia Goch Salvador w "Rozmowach pod krawatem" podkreśliła, że nie martwi się o frekwencję, bo festiwal ma przyciągnąć przede wszystkim te osoby, które nigdzie nie wyjechały na długi weekend.

Zobacz także

2024-05-18, godz. 10:26 Parada zabytkowych aut, wizyta w piekarni, czyli Noc Muzeów w Szczecinie Od parady zabytkowych samochodów po zwiedzanie słynnej piekarni - atrakcji podczas szczecińskiej Nocy Muzeów ma wystarczyć dla każdego. » więcej 2024-05-18, godz. 10:19 Harfistka Barbara Stalmierska świętuje 40-lecie pracy artystycznej w Filharmonii [ZDJĘCIA] Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Interesuje się szczególnie nowymi możliwościami kolorystycznymi harfy. Gra w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2024-05-18, godz. 09:44 W Noc Muzeów w Trzcińsku-Zdroju przeniesiemy się do średniowiecza Potyczki rycerskie, wystawy, czy projekcja filmu to tylko niektóre elementy Nocy Muzeów w Trzcińsku-Zdroju. » więcej 2024-05-18, godz. 09:06 Art Festiwal w Stargardzie. Strefy w parkach i na ulicach Blisko 150 wydarzeń: koncertów, spektakli, plenerów malarskich oraz pokazów sztuki ulicznej. Tegoroczna edycja Art Festiwal Stargard potrwa przez cały weekend. W programie przewidziano także udział artystów z Greifswaldu. » więcej 2024-05-17, godz. 17:44 Dziś premiera Rock Opery w Goleniowie [ZDJĘCIA] Antywojenne widowisko szykuje na piątkowy wieczór Teatr Brama z Goleniowa. Będzie to bodaj największy spektakl w historii miasta, bo planowany jest udział ponad 300 osób. Goleniowska Rock Opera nosi tytuł „Love will not die'. » więcej 2024-05-17, godz. 10:37 Dwa Złote Medale dla Weroniki Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein i w średniowiecznej katedrze we włoskiej Tropei. » więcej 2024-05-15, godz. 14:18 "Cały świat to jest jedno wielkie oszustwo", czyli "Orfeusz w piekle" w szczecińskiej operze Opera na Zamku przygotowuje inscenizację jednej z najsłynniejszych i najzabawniejszych operetek wszech czasów - 'Orfeusza w piekle” Jacques’a Offenbacha. » więcej 2024-05-15, godz. 07:29 Goście "RSnW" o występie Polki w Eurowizji W ubiegłą sobotę odbył się finał konkursu Eurowizja. Nie wzięła w nim udziału reprezentująca Polskę Luna, która odpadła w półfinale. » więcej 2024-05-14, godz. 09:40 Zaplanuj swój szlak zwiedzania Nadodrzańskiej Nocy Muzeów Cedynia, Gozdowice, Moryń, Chojna i Trzcińsko Zdrój - to miejscowości które wezmą udział w drugiej edycji 'Nadodrzańskiej Nocy Muzeów'. » więcej 2024-05-14, godz. 07:18 Rozpoczyna się 77. festiwal w Cannes We Francji rozpoczyna się festiwal w Cannes - największa filmowa impreza na świecie. O główną nagrodę, czyli Złotą Palmę, powalczą 22 filmy, w tym polska koprodukcja. Są jednak obawy, że tegoroczny festiwal będzie przebiegał… » więcej
1234567