Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Koncertem w Studiu S-1 Radia Szczecin rozpoczyna się w sobotę Festiwal Szczecin Classic.
Po raz szósty na długi majowy weekend szczecinianie otrzymali od organizatorów cykl koncertów i wydarzeń artystycznych. Festiwalowi towarzyszą też warsztaty dla młodych muzyków, nie tylko z całej Polski, ale też z Europy. Organizatorka wydarzenia, prezeska Baltic Neopolis Orchestra Emilia Goch Salvador mówiła w piątek o tym w "Rozmowie pod krawatem".

Jak podkreślała, możliwość przygotowania w krótkim czasie w towarzystwie mistrzów koncertu, to dla tych młodych ludzi wielkie i bardzo potrzebne doświadczenie.

- Po to powstał ten festiwal, żeby umożliwić tym młodym osobom spotkanie w jednym miejscu, w jednym czasie, z grupą bardzo znakomitych instrumentalistów, solistów. To są wybitne nazwiska, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ta grupa artystów z tymi naszymi młodymi łączy się w różne grupy - mówiła Goch Salvador.

Doświadczenie zdobywają z najlepszymi.

- Dziękujemy bardzo, że trzeci raz będzie z nami maestro Daniel Stabrawa, bo jest to największa postać w świecie muzycznym, powiedziałabym doczesnej polskiej. Grał z najlepszymi na świecie. W tym roku po raz pierwszy Kuba Jakowicz, bardzo się cieszę z tego spotkania. Powraca Vasko Vassilev, przyjeżdża do nas prosto z Japonii. Będzie krótko, ale będzie na koncertach Konstantin Heidrich - mówiła Goch Salvador.

Szczecin Classic to pięć koncertów i kilka wydarzeń dodatkowych - wszystko w różnych miejscach. Pierwszy koncert już w sobotę w studiu S1 Radia Szczecin o godzinie 19:30.

Koncert będzie można zobaczyć na stronie radioszczecin.pl, zajrzyjcie też na radiowego Facebooka i do serwisu YouTube.
Jak podkreślała, możliwość przygotowania w krótkim czasie w towarzystwie mistrzów koncertu, to dla tych młodych ludzi wielkie i bardzo potrzebne doświadczenie.
Doświadczenie zdobywają z najlepszymi.

Zobacz także

2024-05-27, godz. 17:51 Pogrzeb Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego Przedstawiciele władz, środowisko jazzowe i miłośnicy talentu Jana 'Ptaszyna' Wróblewskiego pożegnali słynnego polskiego jazzmana. » więcej 2024-05-27, godz. 16:43 Telewizyjna premiera spektaklu "1989" z muzyką Andrzeja "Webbera" Mikosza Przed nami premiera telewizyjna spektaklu '1989' z muzyką Andrzeja 'Webbera' Mikosza znanego m.in. z wieloletniej współpracy z Łoną. » więcej 2024-05-25, godz. 16:27 Marek Moś i Paweł Tomaszewski Group owacyjnie przyjęci w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Brawa na stojąco i dwa bisy dla około stu muzyków. Szczecińscy symfonicy z czołówką polskich jazzmanów przedstawili wczoraj, 24 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza premierowe aranżacje utworów ze słynnych… » więcej 2024-05-24, godz. 15:02 Marek Moś i Paweł Tomaszewski z magią kina i jazzu w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Koncertuje po obu stronach globu z AUKSO - Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy - jedną z najlepszych orkiestr kameralnych na świecie. » więcej 2024-05-24, godz. 09:33 "Tragedia sztokholmska" w Szczecinie, czyli Szymborska z mniej znanej strony To nie będzie kolejny pomnik polskiej noblistki. 'Tragedia sztokholmska' pokaże Wisławę Szymborską z mniej znanej strony - tak o tym przedstawieniu mówi jego reżyser, Krzysztof Popiołek. » więcej 2024-05-22, godz. 14:57 Jakub Skrzywanek przenosi się do Krakowa Dyrektor artystyczny szczecińskiego Teatru Współczesnego przenosi się do Krakowa. Jakub Skrzywanek obejmie 1 września stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru, będzie sprawował tę funkcję razem z Dorotą Ignatjew. » więcej 2024-05-22, godz. 07:51 Kołobrzeg. Festiwal TransPORT Literacki Dyskusje o przyszłości literatury na plaży w akompaniamencie fal i morskiej bryzy - w Kołobrzegu rusza 29. edycja Festiwalu TransPORT Literacki. » więcej 2024-05-22, godz. 07:01 Międzynarodowy Booker dla powieści z Niemiec Nagrodę literacką zdobyła Jenny Erpenbeck za książkę 'Kairos'. » więcej 2024-05-21, godz. 15:13 Standardy muzyki jazzowej na koncercie dyplomowym w Filharmonii Niezwykły koncert dyplomowy odbył się w poniedziałek wieczorem w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2024-05-21, godz. 13:10 Zmarł wybitny polski kompozytor Jan A.P. Kaczmarek Zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Miał 71 lat. » więcej
1234567