Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Międzynarodowy Konkurs Formy, czyli najważniejsze wydarzenie 57. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontrapunkt, powoli się kończy.
Pokazy konkursowe jeszcze w piątek, w sobotę i w niedzielę, ale widzowie zaczynają podsumowywać to, co widzieli.

Po wczorajszym przestawieniu "After All Springville" jedna ze stałych obserwatorek festiwalu mówiła, że to obraz współczesnego świata, w którym nie potrafimy żyć w realu. - Dla mnie wszystkie te spektakle krążą gdzieś wokół kondycji dzisiejszego społeczeństwa, trochę wycofywania się z życia w realu. Piękne nogi dziewczyny, które kojarzą się z dużą seksualnością. Są stołem, czyli konsumpcją. Cały czas krążymy wokół tych samych tematów - mówiła.

Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne: jest pisarka Inga Iwasiów, dziennikarz Piotr Jacoń i rzeźbiarka Katarzyna Kozyra, której festiwal bardzo imponuje.

- Bawię się dobrze. Jestem bardzo zaskoczona w sensie pozytywnym, bo dziś tak trudno zaskoczyć człowieka. Cały czas są nowe propozycje, tylko trzeba umieć jest wyłuskać, umieć znaleźć i zestawić na tym festiwalu. Jak do tej pory, jedno podbija drugie - mówi Kozyra.

W piątek o 17 w Pleciudze druga część publiczności może zobaczyć belgijską grupę w spektaklu "After All Springville". Pozostali mają dwie propozycje z wydarzeń towarzyszących konkursowi. Teatr Kana zaprasza na głośne i nagradzane przedstawienie "Gęstość Zaludnienia", a Pleciuga na "Improwizację dla dorosłych". Na niedzielę zaplanowano finał Międzynarodowego Konkursu Formy.
Po wczorajszym przestawieniu "After All Springville" jedna ze stałych obserwatorek festiwalu mówiła, że to obraz współczesnego świata, w którym nie potrafimy żyć w realu.
Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne: jest pisarka Inga Iwasiów, dziennikarz Piotr Jacoń i rzeźbiarka Katarzyna Kozyra, której festiwal bardzo imponuje.

Zobacz także

2024-05-27, godz. 17:51 Pogrzeb Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego Przedstawiciele władz, środowisko jazzowe i miłośnicy talentu Jana 'Ptaszyna' Wróblewskiego pożegnali słynnego polskiego jazzmana. » więcej 2024-05-27, godz. 16:43 Telewizyjna premiera spektaklu "1989" z muzyką Andrzeja "Webbera" Mikosza Przed nami premiera telewizyjna spektaklu '1989' z muzyką Andrzeja 'Webbera' Mikosza znanego m.in. z wieloletniej współpracy z Łoną. » więcej 2024-05-25, godz. 16:27 Marek Moś i Paweł Tomaszewski Group owacyjnie przyjęci w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Brawa na stojąco i dwa bisy dla około stu muzyków. Szczecińscy symfonicy z czołówką polskich jazzmanów przedstawili wczoraj, 24 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza premierowe aranżacje utworów ze słynnych… » więcej 2024-05-24, godz. 15:02 Marek Moś i Paweł Tomaszewski z magią kina i jazzu w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Koncertuje po obu stronach globu z AUKSO - Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy - jedną z najlepszych orkiestr kameralnych na świecie. » więcej 2024-05-24, godz. 09:33 "Tragedia sztokholmska" w Szczecinie, czyli Szymborska z mniej znanej strony To nie będzie kolejny pomnik polskiej noblistki. 'Tragedia sztokholmska' pokaże Wisławę Szymborską z mniej znanej strony - tak o tym przedstawieniu mówi jego reżyser, Krzysztof Popiołek. » więcej 2024-05-22, godz. 14:57 Jakub Skrzywanek przenosi się do Krakowa Dyrektor artystyczny szczecińskiego Teatru Współczesnego przenosi się do Krakowa. Jakub Skrzywanek obejmie 1 września stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru, będzie sprawował tę funkcję razem z Dorotą Ignatjew. » więcej 2024-05-22, godz. 07:51 Kołobrzeg. Festiwal TransPORT Literacki Dyskusje o przyszłości literatury na plaży w akompaniamencie fal i morskiej bryzy - w Kołobrzegu rusza 29. edycja Festiwalu TransPORT Literacki. » więcej 2024-05-22, godz. 07:01 Międzynarodowy Booker dla powieści z Niemiec Nagrodę literacką zdobyła Jenny Erpenbeck za książkę 'Kairos'. » więcej 2024-05-21, godz. 15:13 Standardy muzyki jazzowej na koncercie dyplomowym w Filharmonii Niezwykły koncert dyplomowy odbył się w poniedziałek wieczorem w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2024-05-21, godz. 13:10 Zmarł wybitny polski kompozytor Jan A.P. Kaczmarek Zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Miał 71 lat. » więcej
1234567