Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Na szczecińskim Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt w niedzielę ostatnie przedstawienie Międzynarodowego Konkursu Formy.
Będzie to spektakl Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zatytułowany "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję".

- To adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego - mówi Jakub Skrzywanek z komisji programowej festiwalu. - Mateusz Pakuła w pewien sposób inscenizuje własną książkę, własne wspomnienia o odchodzeniu jego ojca. Przejmująca historia na zakończenie konkursu.

Międzynarodowy Konkurs Formy ocenia pięcioosobowe jury, które wieczorem będzie obradować w obecności widzów. Tworzą je pisarka Inga Iwasiów, artystka wizualna Katarzyna Kozyra, reżyserka teatralna Anna Smolar, krytyk i teatrolog Marek Waszkiel i dziennikarz Piotr Jacoń.

- Eksperymentem będą nasze publiczne obrady, ale tak jak ten festiwal jest różny, w formie, przekazie, emocjach, tak my jesteśmy szczęśliwie różni i chyba te spotkania różnorodności mogą coś dać - uważa Jacoń.

Gala finałowa wieńcząca Międzynarodowy Konkurs Formy zaplanowana została na 19 w Teatrze Lalek Pleciuga. Właśnie wtedy odbędą się publiczne obrady jury, a wydarzenie uświetni koncert inspirowany twórczością szczecińskiego zespołu Pogodno z udziałem aktorów i muzyków.

Wystąpi zespół Chango w towarzystwie aktorów Teatru Lalek Pleciuga i Teatru Współczesnego: Magdalena Dudek, Gabriela Gola, Maria Dąbrowska, Barbara Biel, Konrad Beta.
- To adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego - mówi Jakub Skrzywanek z komisji programowej festiwalu.
Międzynarodowy Konkurs Formy ocenia pięcioosobowe jury, które wieczorem będzie obradować w obecności widzów. Tworzą je pisarka Inga Iwasiów, artystka wizualna Katarzyna Kozyra, reżyserka teatralna Anna Smolar, krytyk i teatrolog Marek Waszkiel i dziennikarz Piotr Jacoń.

Zobacz także

2024-05-27, godz. 17:51 Pogrzeb Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego Przedstawiciele władz, środowisko jazzowe i miłośnicy talentu Jana 'Ptaszyna' Wróblewskiego pożegnali słynnego polskiego jazzmana. » więcej 2024-05-27, godz. 16:43 Telewizyjna premiera spektaklu "1989" z muzyką Andrzeja "Webbera" Mikosza Przed nami premiera telewizyjna spektaklu '1989' z muzyką Andrzeja 'Webbera' Mikosza znanego m.in. z wieloletniej współpracy z Łoną. » więcej 2024-05-25, godz. 16:27 Marek Moś i Paweł Tomaszewski Group owacyjnie przyjęci w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Brawa na stojąco i dwa bisy dla około stu muzyków. Szczecińscy symfonicy z czołówką polskich jazzmanów przedstawili wczoraj, 24 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza premierowe aranżacje utworów ze słynnych… » więcej 2024-05-24, godz. 15:02 Marek Moś i Paweł Tomaszewski z magią kina i jazzu w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Koncertuje po obu stronach globu z AUKSO - Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy - jedną z najlepszych orkiestr kameralnych na świecie. » więcej 2024-05-24, godz. 09:33 "Tragedia sztokholmska" w Szczecinie, czyli Szymborska z mniej znanej strony To nie będzie kolejny pomnik polskiej noblistki. 'Tragedia sztokholmska' pokaże Wisławę Szymborską z mniej znanej strony - tak o tym przedstawieniu mówi jego reżyser, Krzysztof Popiołek. » więcej 2024-05-22, godz. 14:57 Jakub Skrzywanek przenosi się do Krakowa Dyrektor artystyczny szczecińskiego Teatru Współczesnego przenosi się do Krakowa. Jakub Skrzywanek obejmie 1 września stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru, będzie sprawował tę funkcję razem z Dorotą Ignatjew. » więcej 2024-05-22, godz. 07:51 Kołobrzeg. Festiwal TransPORT Literacki Dyskusje o przyszłości literatury na plaży w akompaniamencie fal i morskiej bryzy - w Kołobrzegu rusza 29. edycja Festiwalu TransPORT Literacki. » więcej 2024-05-22, godz. 07:01 Międzynarodowy Booker dla powieści z Niemiec Nagrodę literacką zdobyła Jenny Erpenbeck za książkę 'Kairos'. » więcej 2024-05-21, godz. 15:13 Standardy muzyki jazzowej na koncercie dyplomowym w Filharmonii Niezwykły koncert dyplomowy odbył się w poniedziałek wieczorem w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2024-05-21, godz. 13:10 Zmarł wybitny polski kompozytor Jan A.P. Kaczmarek Zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Miał 71 lat. » więcej
1234567