Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka śpiewa w Musikverein w Wiedniu w Gläserner Saal/Magna Auditorium z towarzyszeniem Misho Kandashvili (fortepian). Fot. Materiały prasowe Grand Prize Virtuoso
Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka śpiewa w Musikverein w Wiedniu w Gläserner Saal/Magna Auditorium z towarzyszeniem Misho Kandashvili (fortepian). Fot. Materiały prasowe Grand Prize Virtuoso
Zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein i w średniowiecznej katedrze we włoskiej Tropei.
Weronika Włodarczyk – studentka w klasie śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie, zdobyła dwa Pierwsze Miejsca i dwa Złote Medale na międzynarodowych konkursach muzycznych – XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao” we Włoszech i Vienna Grand Prize Virtuoso w Austrii.

Turę konkursową rozpoczęłam od Austrii, w której startowało kilkudziesięciu młodych śpiewaków niemal z całego świata – powiedziała Weronika Włodarczyk.

- Z Australii, Belgii, ze Stanów Zjednoczonych, z Rosji, Białorusi, z Chin, z Korei Południowej, z Japonii, z Kostaryki i z Tajwanu. Zaproszono mnie do jednej z najbardziej renomowanych sal koncertowych na świecie, do Musikverein, także cieszę się, że mogłam wystąpić wśród tak zdolnych artystów – uzupełniła mezzosopranistka.

Zachęcona tym sukcesem zgłosiłam się na konkurs we Włoszech, w którym również otrzymałam Pierwsze Miejsce i Złoty Medal – dodała śpiewaczka.

- Jestem ogromnie zaszczycona, że mogłam znaleźć się wśród laureatów. Konkurencja była bardzo duża. Wykonałam arię Dalili z opery „Samson i Dalila” Camille'a Saint-Saënsa oraz pieśń Wolfganga Amadeusza Mozarta „Als Luise die Briefe ihres ungetreuen Liebhabers verbrannte”. Akompaniował mi świetny pianista z Czech, Maxim Averkiev – podsumowała artystka.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez 'Ogrody Śródmieście'. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści 'Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów' - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej
1234567