Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"Miłość nie umrze" - Wielka Rock Opera zainaugurowała w Goleniowie urodziny miasta.
W antywojennym spektaklu wzięło udział ponad 300 osób: mieszkańcy Goleniowa, uczniowie, stowarzyszenia, grupy taneczne, kluby sportowe, seniorzy oraz artyści z Polski i zagranicy, wśród nich Juan Carlos Cano zwycięzca czwartej edycji programu The Voice of Poland oraz Michał Grobelny.

Muzykę do przedstawienia napisał pochodzący z Goleniowa, gitarzysta i kompozytor Jarosław Chilkiewicz, libretto - Małgorzata Sikorska-Miszczuk, a reżyserią całości zajął się Daniel Jacewicz. Trwające ponad godzinę widowisko zrobiło ogromne wrażenie na mieszkańcach.

- Kilkaset osób zaangażowanych do tego pięknego dzieła. Zarówno warstwa artystyczna, jak i samo przesłanie antywojenne tego spektaklu jest czymś budującym i pozytywnym. Wspaniałe wydarzenie, tym bardziej jestem dumny, bo występowały moje dzieci. Cudowne, piękne wydarzenie i jestem wzruszona - mówili widzowie.

W sobotę drugi dzień urodzin miasta. Na plantach będzie strefa dla najmłodszych, a po południu koncerty. Wystąpią między innymi: Artur Rojek i Grubson.
Trwające ponad godzinę widowisko zrobiło ogromne wrażenie na mieszkańcach.

Zobacz także

2024-06-23, godz. 13:05 Festiwal "Muzyczna podróż śladami Grünebergów" w Białogardzie [ZDJĘCIA] Na przełomie XIX i XX wieku zbudowali około tysiąc organów. Rodzina Grünebergów eksportowała je z fabryki w Szczecinie-Zdrojach, m.in. do Afryki Południowej, Islandii, Meklemburgii, na Pomorze i do Rosji. Dziś w białogardzkim kościele… » więcej 2024-06-22, godz. 12:30 Grand Prix Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach dla Chóru z Filipin [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach zakończył się najstarszy Festiwal Chóralny w Polsce. Najwięcej nagród 59. edycji Konkursu im. prof. Jana Szyrockiego otrzymał Chór z Filipin. » więcej 2024-06-21, godz. 17:40 Wyremontowany amfiteatr w Stargardzie oficjalnie otwarty Blisko cztery tysiące miejsc dla widzów i słuchaczy, zadaszona scena i sala kameralna z garderobami dla artystów pod główną sceniczną płytą. Zmodernizowany amfiteatr w Stargardzie zadebiutuje w piątek podczas koncertu otwarcia po… » więcej 2024-06-21, godz. 15:24 Rozpoczyna się 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim Od sześciu dekad lato w Kamieniu Pomorskim jest czasem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej 2024-06-21, godz. 14:13 Filipińczycy oczarowali na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach zakończyły się zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. Wczoraj publiczność najgoręcej oklaskiwała University Of The Philippines Manila Chorale. » więcej 2024-06-21, godz. 12:57 Kolejny cios w szczecińską kulturę Dorota Serwa nie będzie już dyrektorką Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin. » więcej 2024-06-21, godz. 12:43 Nie dla nich emerytura - aktorzy seniorzy znów na scenie Akcja 'Teatr dla aktorów seniorów' to nowy projekt Marty Łągiewki, aktorki znanej z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Artystka działa także pod szyldem Marta Robi Sceny. Tym razem do współpracy zaprosiła swoich starszych kolegów… » więcej 2024-06-21, godz. 12:42 Szczecińska animacja z francuską nagrodą Film 'Joko' Izabeli Plucińskiej, współprodukowany w Szczecinie wrócił właśnie z nagrodą z prestiżowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji. » więcej 2024-06-21, godz. 09:43 Miłość do muzyki i ludzie - Webber o swojej karierze Tu potrzeba przede wszystkim pasji - tak o swojej karierze mówił na naszej antenie kompozytor i producent muzyczny Andrzej 'Webber' Mikosz. » więcej 2024-06-20, godz. 14:32 Chór Cantores Graudentes na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] Około czterystu śpiewaków z dziesięciu zespołów stanęło już na dwóch scenach 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach. Wczoraj zmagania konkursowe rozpoczął Chór Cantores… » więcej
1234567