Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Zespół NO LOGO. Fot. Aneta Stabińska [Materiały prasowe grupy]
Zespół NO LOGO. Fot. Aneta Stabińska [Materiały prasowe grupy]
To jedyny numer, przy pisaniu którego płakałem. Głównym bohaterem jest nasz dziadek Rysiek. Niesamowity gość. Niektórzy z Was Go znali i wiedzą, jakim był człowiekiem. Ci, którzy Go nie znali, będą mieli okazję Go poznać przynajmniej trochę, słuchając tej piosenki.

Tak o przejmującym utworze Dziadek Rysiek, będącym trzecim singlem najnowszego albumu pt. „Przemytnicy miłości” zespołu NO LOGO, powiedział lider grupy, Adrian Łabanowski.

W hołdzie dla dziadka mojego ukochanego męża, Adriana obchodzącego 39-urodziny, wyreżyserowałam teledysk do tej piosenki, w którym główną rolę gra nasz synek Iwo i jego brat cioteczny Ignacy – dodała Maria Sadowska – żona Artysty, twórczyni takich filmów, jak m.in. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Dziewczyny z Dubaju”. Najlepszym prezentem dla Adriana byłoby obejrzenie przez Was klipu i posłanie go dalej w świat, o co bardzo Was proszę – napisała na swoim Instagramie.

Ten piękny, wzruszający rodzinny utwór zabrzmi obok innych wydanych na kolejnej płycie zespołu NO LOGO, w trakcie spotkania z założycielem tej 6-osobowej grupy – Adrianem Łabanowskim.

Zespół powstał 16 lat temu w uroczym, leżącym przy granicy litewsko-polskiej miasteczku Sejny nad rzeką, żartobliwie nazwaną przez muzyków „Marychą”. Łabanowski szanowany w świecie artystycznym za nietuzinkowe pomysły łączenia ze sobą różnych gatunków muzycznych tworzy m.in. utwory reggae, wywodzące się bezpośrednio z rocka. Pisze również teksty, które z charakterystycznym dla siebie śpiewem, wręcz wydartym gardłem przedstawia publiczności na wielu koncertach. Z NO LOGO nagrywa też płyty. Pierwszą Panowie wydali pod nazwą „Wilki kochają kwiaty”.

Teraz przyszedł czas na kolejną pt. „Przemytnicy miłości”, na której znajdują się m.in. Nie piję, nie palę, Bez wyrzutów i Dziadek Rysiek. Album nagrali: Adrian „Adi” Łabanowski, Tomasz „Mały” Łabanowski, Tomasz „Rogaty” Szymański, Robert „Konik” Grygucis, Marcin „Bumcol” Karłowicz i Kamil „Burza” Burzyński. To miła okazja do spotkania z Adrianem Łabanowskim, który chętnie mówi nie tylko o płycie wydanej przez wrocławską wytwórnię Luna Music, ale również m.in. o rodzinie i swojej malarskiej, performerskiej twórczości.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Arturem Łabanowskim z zespołu NO LOGO
 

Zobacz także

2024-06-02, godz. 11:55 Czesław Matuszewski pół wieku z organami Grüneberga [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Od najmłodszych lat pasjonowała go praca organisty, dlatego chętnie przysłuchiwał się grze na tym instrumencie słynnego organisty Rudolfa Rożka. Przyglądał… » więcej 2024-05-26, godz. 11:02 Damian Sikorski Projekt | Premiera albumu „Wiosna” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Damian Sikorski – kompozytor, multiinstrumentalista oraz dziennikarz Radiowej Czwórki debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu pt. Wiosna wydanego… » więcej 2024-05-26, godz. 11:58 Ewelina Flinta wróciła na scenę z nowym albumem „Mariposa” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Aktywna na scenie od ponad dwóch dekad jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Ewelina Flinta po wielu latach wróciła na scenę muzyczną z nowym… » więcej 2024-05-19, godz. 11:02 Anna Rusowicz – „Dziewczyna Słońca”. Premiera albumu 25 maja 2024 [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] „Dziewczyna słońca” – to tytuł najnowszej płyty Anna Rusowicz, na której znalazło się dziesięć piosenek zainspirowanych muzycznym bogactwem hippisowskiej… » więcej 2024-05-19, godz. 11:14 Weronika Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein [WYWIAD, ZDJĘCIA] Gośćmi programu są Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka – studentka w klasie śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS na Wydziale Wokalnym… » więcej 2024-05-12, godz. 09:48 Henryk Miśkiewicz | „Kakaruka” zapowiada mój najnowszy album pt. „Come Back...”. Premiera w czerwcu 2024...”… Głowa jazzowego klanu, wirtuoz saksofonów i klarnetów, kompozytor i bandleader – Henryk Miśkiewicz. Polecam gorąco spotkanie z wybitnym muzykiem przy okazji… » więcej 2024-05-12, godz. 09:45 NOWATOR z premierą utworu „Nie wierzę w marzenia” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] » więcej 2024-04-06, godz. 09:43 Marcin Czerwiński „Czersky” | Diament i Platyna za „Brokat” [ROZMOWA z „CZERSKYM”, ZDJĘCIA] Marcin Czerwiński znany również jako „Czersky” jest autorem niecodziennego momentu dla polskiej muzyki. Temu wokaliście, producentowi i kompozytorowi… » więcej 2024-05-05, godz. 09:56 Tadeusz Olchowski proponuje album pt. „Poczekalnia” [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Śpiewa o tym, o czym każdy człowiek prędzej czy później się przekona, że najlepiej być sobą, nie unikać trudnych wyborów i z godnością przyjmować… » więcej 2024-04-28, godz. 11:06 Rockerzy-surferzy z WAKE UP GIANT wydali nową płytę pt. „Zombi” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Paul, Banan i Czipis – to pseudonimy artystyczne muzyków grupy WAKE UP GIANT powstałej w 2019 roku w Warszawie. Nie tylko w Ich przekonaniu najlepsze warunki… » więcej
12345