Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Okładka albumu „Wiosna” Damiana Sikorskiego. Fot. Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Okładka albumu „Wiosna” Damiana Sikorskiego. Fot. Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Damian Sikorski – kompozytor, multiinstrumentalista oraz dziennikarz Radiowej Czwórki debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu pt. Wiosna wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Mimo, że w swojej pracy na co dzień sam posługuje się głosem, to na płycie o zaśpiewanie piosenek poprosił innych artystów, o których tak oto mówi: Nagrywałem z przezdolnymi ludźmi, których bardzo lubię w życiu prywatnym i bardzo szanuję za ich talenty: Penelov, Marta Zalewska, Michał Kowalonek, Piotr Niesłuchowski, Michał Gęsikowski, Bart Kowalski. No i Colin Bass, ikona rocka progresywnego – mój idol z czasów, gdy sam uprawiałem ten gatunek. Teraz pięknie zaśpiewał moją piosenkę, która przecież z rockiem progresywnym, poza lekko melancholijnym nastrojem, nie ma wiele wspólnego.

Większość muzyki została zarejestrowana w studiu producenta Szymona Wylandowskiego pod Inowrocławiem. Album współprodukował także Mateusz Hulbój uczestniczący od samego początku w urzeczywistnieniu „Damian Sikorski Projekt”. Krążek ukazuje się na kompakcie i jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Jego premierę poprzedziły single Wiosna, Tata, Utopiłem się, Jeszcze raz, Maluję oraz live EP „Sesja”.

Premierowy koncert odbędzie się 7 czerwca o godz. 20 w legendarnym Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i będzie transmitowany w Czwórce. Kolejny „Damian Sikorski Projekt” zagra 15 czerwca w Tychach. Zanim dojedzie do Szczecina, bo również planuje tu koncert, proponuję wysłuchanie wywiadu z artystą na temat Jego najnowszej płyty.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Damianem Sikorskim
 

Zobacz także

2024-07-20, godz. 16:52 Łukasz Drapała | „W Szczecinie studiowałem ekonomię i historię. Bardzo się przydają na estradzie...” [ROZMOWA… W 13-edycji „The Voice of Poland” zajął drugie miejsce. Pracował w drużynie Lanberry. Dał się również poznać m.in. w telewizyjnym show „Mam Talent”… » więcej 2024-07-13, godz. 17:59 Trebunie-Tutki rozpoczynają obchody 30-lecia istnienia | „Tutka wywodzi się od...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Ambasador Podhala i polskiej kultury na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, światowych wystawach i w salach koncertowych po obu stronach globu. Zespół… » więcej 2024-07-06, godz. 16:46 Wojciech Rapa | „Czułem się w obowiązku 'Ocalić od zapomnienia...' szczecińskich artystów” [ROZMOWA… Barwne wspomnienia o nieżyjących artystach Szczecina w kolejnej książce pt. „Ocalić od zapomnienia...” Wojciecha Rapy – znanego muzyka popularnych zespołów… » więcej 2024-06-29, godz. 16:37 MR. JAZZEK dj | „27 lipca zapraszam na moje pięćdziesiąte urodziny...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Mr. Jazzek (Jacek Janaszkiewicz) dj/producent ze Szczecina w dzisiejszym programie. Polecam gorąco spotkanie z prekursorem Electro Swing/Swing House w Polsce… » więcej 2024-06-22, godz. 16:11 Wojtek Cugowski | „Teledysk 'Zaplątani' kręciliśmy w Wieży Bismarcka w Szczecinie...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ… „Kawiarenka muzyczna” w ramówce letniej Radia Szczecin będzie emitowana w każdą sobotę od 17:05 do 18:00. Dziś pierwsze wydanie. Po wakacjach program… » więcej 2024-06-16, godz. 08:25 „Serduszka” przemierzają świat od 35-lat [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Polecam gorąco spotkanie z „Serduszkami” – Zespołem Dziecięco-Młodzieżowym Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Grupa rozpoczynająca… » więcej 2024-06-16, godz. 08:00 PUSTKI wróciły z albumem „8 Ohm” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] PUSTKI wróciły po 20. latach z albumem „8 Ohm”. Płyty zrealizowanej na nowo, zwanej kultową można już słuchać w serwisach streamingowych i na krążku… » więcej 2024-06-09, godz. 11:00 Henryk Miśkiewicz i Piotr Kostrzewa | „Profesorze, nagrałem z Heniem płytę...” | Premiera albumu „Come Back...”… To płyta pełna swingu i funky – nadzwyczajnego jazzu, którą otwiera utwór Kakaruka (tu z koncertu). Mistrzowskie brzmienie saksofonu altowego Henryka Miśkiewicza… » więcej 2024-06-09, godz. 12:02 Karol Nasiłowski – kontrabasista Filharmonii zagra w Trio Branforda Marsalisa [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W piątek, 14 czerwca 2024 roku zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Z Orkiestrą Symfoniczną… » więcej 2024-06-09, godz. 09:59 BONSON poprowadzi warsztaty z młodymi raperami w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting… » więcej
12345