Debata samorządowa 2024
Radio SzczecinRadio Szczecin » Debata samorządowa 2024

Realizacja Radio Szczecin
Przywrócenie transgranicznej linii autobusowej, czytelne oznaczenia strefy płatnego parkowania czy też budowa parkingów - to pomysły kandydatów na prezydenta Świnoujścia na rozwiązanie narastającego problemu niepłacenia mandatów przez niemieckich kierowców.
Łączna suma nieuregulowanych należności, za parkowanie w płatnej strefie, sięga w tej chwili czterech milionów złotych. Dłużnikami są głównie turyści z zagranicy.

To wyzwanie dla Świnoujścia, któremu trzeba jak najszybciej sprostać - podkreśla kandydat komitetu Zmiana Pokoleniowa Jan Borowski. - Niemcy, nasi zagraniczni goście chcą często płacić za parkowanie w strefie płatnego parkowania, natomiast informacje są dla nich nieczytelne, a parkometry trudne w obsłudze, stąd powinny być lepsze oznaczenia strefy płatnego parkowania i łatwiejsze w obsłudze parkometry. Do tego nie taki wydruk, świstek, gdzie jest małym drukiem numer konta i prośba o zapłatę, ale czytelna informacja w tej sprawie - wymienia Borowski.

Paweł Sujka z komitetu Wybieram Świnoujście rozwiązanie widzi w przywróceniu transgranicznej linii autobusowej Ostsee Bus. - Już podjąłem rozmowy z właścicielem Ostsee Bus, ta linia spowoduje, że turyści niemieccy nie będą tutaj wjeżdżali swoimi samochodami, bo nie będzie im się to opłacało. Zaczną przyjeżdżać tymi liniami, a każdy taki autobus zabiera około 60 - 70 osób. To duże usprawnienie, ale także ekologia, która jest dla nas przecież ważna - podkreśla Sujka.

Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy stawia m.in. na budowę parkingów. - Silnikiem Świnoujścia jest plaża, wszyscy chcą do niej dojechać... Teraz bardzo brakuje nam miejsc parkingowych przy samej plaży. To głównie w budowie parkingów dostrzegam rozwiązanie tego dużego problemu oraz tego, że te należności pieniężne wciąż rosną. A nie powinny... Są to dosłownie pieniądze, które leżą na ulicach naszego miasta. Ponadto na pewno blokady, zwiększona ilość procedur czy liczba patroli straży miejskiej - dodaje Agatowska.

Całą debatę kandydatów na prezydenta kurortu możecie posłuchać - i zobaczyć - na stronie i w mediach społecznościowych Radia Szczecin.
To wyzwanie dla Świnoujścia, któremu trzeba jak najszybciej sprostać - podkreśla kandydat komitetu Zmiana Pokoleniowa Jan Borowski.
Paweł Sujka z komitetu Wybieram Świnoujście rozwiązanie widzi w przywróceniu transgranicznej linii autobusowej Ostsee Bus.
Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy stawia m.in. na budowę parkingów.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-03-28, godz. 09:15 Debata w Radiu Szczecin: wybory do szczecińskiej Rady Miasta [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś druga debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-27, godz. 08:51 Pomysły na kulturę w Świnoujściu, czyli debata w Radiu Szczecin Spektakle teatralne, kino studyjne albo... imprezy techno - takie pomysły mają kandydaci na prezydenta Świnoujścia na wzbogacenie oferty kulturalnej kurortu dla jego mieszkańców. » więcej 2024-03-27, godz. 07:46 Opieka psychologiczna dla dzieci. Co na to kandydaci na prezydenta Świnoujścia? W budżecie Świnoujścia muszą się znaleźć pieniądze na opiekę psychologiczną dla dzieci z deficytami, które wymagają wsparcia - zgodzili się kandydaci na prezydenta kurortu podczas debaty w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-26, godz. 21:07 Pomysły i opinie kandydatów na fotel prezydenta Świnoujścia [ZDJĘCIA] Nowy układ komunikacyjny czy też bezpłatna komunikacja autobusowa dla mieszkańców Świnoujścia - to pomysły kandydatów na prezydenta nadmorskiego kurortu na poprawę ruchu pojazdów w mieście. Przedstawili je w trakcie dzisiejszej… » więcej 2024-03-26, godz. 10:08 Debata w Radiu Szczecin: wybory na prezydenta Świnoujścia [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś pierwsza debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-25, godz. 15:17 Zapraszamy na debaty w Radiu Szczecin [WIDEO] Już za niespełna dwa tygodnie wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wybory samorządowe już w niedzielę 7 kwietnia. » więcej
12