Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Małgorzata Gersdorf. Źródło fot.: www.pl.wikipedia.org/Boston9
Małgorzata Gersdorf. Źródło fot.: www.pl.wikipedia.org/Boston9
Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została wybrana na przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa.
Za jej kandydaturą głosowało 14 członków Rady. Trzy osoby były przeciwko, a jedna wstrzymała się od głosu.

We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa po rezygnacji sędziego Dariusza Zawistowskiego ze stanowiska przewodniczącego KRS.

Choć Małgorzata Gersdorf będzie przewodniczącą KRS przez zaledwie kilka tygodni.

- Trzeba kontynuować tę pracę, ponieważ musi być przewodniczący KRS, stąd naturalną koleją rzeczy staje się nim pierwszy prezes Sądu Najwyższego, bo zawsze tak było - zaznaczyła.

Rzecznik KRS, sędzia Waldemar Żurek powiedział, że Małgorzata Gersdorf była jedynym kandydatem.

- Oczywiście pani prezes będzie wykonywała wszystkie obowiązki, ale czas jest bardzo krótki. Jest to też sygnał do sędziów: trwamy do końca i się nie poddamy - ocenił sędzia Żurek.
Relacja Kseni Maćczak (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty