Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Egzamin potrwa 120 minut. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Egzamin potrwa 120 minut. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
370 tysięcy uczniów przystąpi w poniedziałek do egzaminu ósmoklasisty. Od godziny 9 uczniowie będą rozwiązywali zadania z języka polskiego.
We wtorek zaplanowano matematykę. W środę - język obcy. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewniają, że mimo strajku nauczycieli egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Dyrektor CKE Marcin Smolik mówi, że egzamin ósmoklasisty różni się od egzaminu gimnazjalnego liczbą zadań otwartych.

- Cechą egzaminu ósmoklasisty, taką która na pierwszy rzut oka się pojawia, kiedy otworzy się arkusz, to jest znacznie większa niż w poprzednich latach liczba zadań otwartych - mówi Marcin Smolik.

Rozpoczynające się w poniedziałek egzaminy ósmoklasistów nie są zagrożone - zapewnia Jacek Sasin. Szef komitetu stałego Rady Ministrów podkreślił, że we wszystkich szkołach powinny odbyć się bez zakłóceń. - To jest dobra informacja, którą możemy przekazać. Jest informacja MEN-u z poniedziałku: wygląda na to, że we wszystkich szkołach egzamin powinien się odbyć. Wielkie podziękowania dla tych, którzy zaangażowali się w egzamin, czyli dyrektorów, kuratorów i nauczycieli - powiedział Sasin.

Egzamin potrwa 120 minut.

W tym roku po zmianie systemu edukacji egzamin ósmoklasisty odbędzie się po raz pierwszy. Wyniki egzaminu mają być znane 14 czerwca.
Relacja Katarzynie Ingram (IAR).
Rozpoczynające się w poniedziałek egzaminy ósmoklasistów nie są zagrożone - zapewnia Jacek Sasin. Szef komitetu stałego Rady Ministrów podkreślił, że we wszystkich szkołach powinny odbyć się bez zakłóceń.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty