Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mat. YouTube / 4U!
Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rusza z kampanią "4U". Ma ona zwiększyć świadomość społeczeństwa odnośnie działań w przypadku zagrożenia terrorystycznego.
Kampania jest prowadzona na specjalnej stronie internetowej 4u.tpcoe.gov.pl. Składają się na nią plansze informujące o działaniach, które powinien podjąć każdy kto jest uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji oraz filmiki i animacje.

- Stawia przede wszystkim na kwestię praktyki, jak w praktyczny sposób zachowywać się w sytuacjach, które stwarzają zagrożenie terrorystyczne i też jak zachowywać się w sytuacji, gdy już do zamachu terrorystycznego dochodzi - powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Stanisław Żaryn dodał, że choć Polska pozostaje krajem, który ma wciąż niski stopień zagrożenia to jesteśmy elementem świata zagrożonego terroryzmem.

Kampania 4U opiera się na czterech hasłach uszeregowanych w takiej kolejności, w jakiej każdy z nas powinien podejmować działania widząc zagrożenie terrorystyczne lub będąc świadkiem zamachu terrorystycznego. To: Uważaj, Uciekaj, Ukryj się, Udaremnij atak.

Dyrektor Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW Anna Kańciak-Kulińska powiedziała, że po raz pierwszy w kampanii pojawia się element związany z pierwszym "U" - uważaj. Zwróciła uwagę, że kampanie międzynarodowe skupiały się na pozostałych elementach.

- My w naszej kampanii z racji podnoszenia świadomości, doświadczeń, które zebraliśmy przez półtoraroczną działalność centrum chcieliśmy przede wszystkim uwrażliwić obywateli, że muszą być uważni - powiedziała Anna Kańciak-Kulińska.

Kampania "4U" początkowo będzie prowadzona tylko w internecie i rozpowszechniana głównie przez media społecznościowe.

Jest finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach środków przeznaczonych na wdrażanie Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty