Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Od rana trwa akcja policyjna przeciwko czeczeńskim islamistom, podejrzanym o terroryzm. Obława jest prowadzona jednocześnie w Berlinie, Brandenburgii, Turyngii i Nadrenii Północnej-Westfalii.
Prokuratura Generalna podejrzewa czeczeński gang o kontakty z islamskimi terrorystami i przygotowanie ciężkiego przestępstwa zagrażającego państwu.

Prokuratura Generalna w Berlinie potwierdziła w mediach społecznościowych że trwa obława przeciwko obywatelom Czeczenii, którzy są podejrzani o ścisłe kontakty ze środowiskiem islamskich terrorystów. Policja w czterech landach przeszukuje mieszkania prywatne oraz inne obiekty należące do podejrzanych. Poszukiwane są dowody dokonania lub przygotowania przestępstwa.

Jak twierdzi "Bild Zeitung" w miejscowości Ludwigsfelde w Brandenburgii aresztowano jednego podejrzanego, natomiast według agencji DPA w berlińskiej dzielnicy Hellersdorf do aresztu trafiło dwóch Czeczeńców. Rzecznik prasowy policji w Berlinie zapowiedział, że o szczegółach akcji poinformuje w późniejszych godzinach.
Relacja Waldemara Maszewskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty