Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Chróstny zaapelował, by o wszelkich nieuczciwych praktykach informować rodzinę, znajomych, organy ścigania, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. źródło: UOKiK
Tomasz Chróstny zaapelował, by o wszelkich nieuczciwych praktykach informować rodzinę, znajomych, organy ścigania, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. źródło: UOKiK
źródło: UOKiK
źródło: UOKiK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rusza w środę z kampanią społeczną "Sprawdzaj, czytaj, pytaj!"
Głównym celem jest zwrócenie uwagi na nasilone zagrożenie nieuczciwymi praktykami rynkowymi i oszustwami w związku z pandemią koronawirusa - tłumaczył prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Jak podkreślał, dwa główne rodzaje zagrożeń to oferty alternatywnych inwestycji finansowych, które kuszą wysokim zyskiem bez ryzyka oraz oferty produktów i usług o rzekomych właściwościach leczniczych i możliwością zabezpieczenia się przed koronawirusem.

Wszystkie te oferty mogą skutkować utratą oszczędności. Na tego typu nieuczciwe praktyki i oszustwa narażeni są szczególnie seniorzy - zwraca uwagę prezes Chróstny. Jak mówi, są to osoby ufne, które często nie dochodzą swoich praw konsumenckich.

O stracie nikomu nie mówią, gdyż wstydzą się, że dali się oszukać. Chróstny zaapelował, by o wszelkich nieuczciwych praktykach informować rodzinę, znajomych, organy ścigania, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ramach kampanii UOKiK przygotował dwa 30-sekundowe spoty przeznaczone do emisji w telewizji, radio, internecie oraz na nośnikach w przestrzeni publicznej.

Tomasz Chróstny podkreślał, dwa główne rodzaje zagrożeń to oferty alternatywnych inwestycji finansowych, które kuszą wysokim zyskiem bez ryzyka oraz oferty produktów i usług o rzekomych właściwościach leczniczych i możliwością zabezpieczenia się przed koronawirusem.
Chróstny zaapelował, by o wszelkich nieuczciwych praktykach informować rodzinę, znajomych, organy ścigania, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Spot - Sprawdzaj, czytaj, pytaj! - Finanse
Spot - Sprawdzaj, czytaj, pytaj! - Produkty

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty