Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/realdonaldtrump
Fot. twitter.com/realdonaldtrump
Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych - na podstawie specjalnej rezolucji - wezwała wiceprezydenta Mika Pence’a, aby na podstawie 25. poprawki do amerykańskiej Konstytucji uznał, że Donald Trump nie jest zdolny sprawować władzy.
Do tego potrzebna jest jeszcze zgoda większości administracji Białego Domu.

Mike Pence w specjalnym liście wyjaśnił, że nie zamierza skorzystać ze swoich uprawnień. Z tego powodu Izba Niższa kongresu ma w planach przegłosować postawienie prezydenta w stan oskarżenia.

Demokraci od poniedziałku podkreślali, że dysponują odpowiednią liczbą głosów, aby przegłosować rozpoczęcie procesu impeachmentu. Jak podają media w USA wesprą w tym demokratów też niektórzy republikanie, ale nie wiadomo jeszcze ilu ich będzie. W tej chwili taki krok zadeklarowało czterech przedstawicieli tej partii.

Niektóre źródła w USA podają, że Donald Trump chce ponadto skorzystać z zaocznego prawa łaski i użyć tego przywileju wobec siebie i swoich dzieci. Ma do tego prawo, aczkolwiek jak podkreślają media, będzie to bardzo źle odebrane przez dużą część społeczeństwa.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty