Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

[Wideo CBŚP]
Zabronione w sporcie sterydy o wartości 5 milionów 400 tysięcy złotych wyprodukował gang zlikwidowany przez CBŚP.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób, odpowiedzialnych za nielegalną produkcję i handel substancjami anabolicznymi, hormonami i czynnikami wzrostu. W akcji policji brali udział eksperci z Polskiej Agencji Antydopingowej.

Gang od 2018 roku sprowadzał z Chin półprodukty i w Polsce wytwarzał różnego rodzaju środki dopingujące zakazane w sporcie. Były to między innymi sterydy anaboliczno-endrogenne, hormony peptydowe, czynniki wzrostu, substancje pokrewne i mimetyki, modulatory hormonów i metabolizmu. Zatrzymani sprowadzali oprócz legalnych na terenie Polski leków, także wycofane z obrotu ze względu na ich niepożądane działanie.

Handel sterydami odbywał się w sklepach internetowych, w których zamówienia złożyło ponad 25 tysięcy klientów z całego świata. W Polsce zabezpieczono sprzęt, tabletki i substancje gotowe do umieszczenia w ampułkach. Część z zabezpieczonych środków to anaboliki, które mogą zaburzać pracę organizmu.

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach postawiono zatrzymanym zarzuty udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Dodatkowo zarzuty dotyczą prania pieniędzy, złamania prawa farmaceutycznego i antydopingowego, a także zagrożenia zdrowia i życia wielu osób. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych. Grozi im do 15 lat więzienia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty