Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Magazyn do składowania drobnicy w porcie szczecińskim. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Magazyn do składowania drobnicy w porcie szczecińskim. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Podziemia i schrony magazynu DB Port Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Podziemia i schrony magazynu DB Port Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
89 lat ma największy magazyn do składowania drobnicy w porcie szczecińskim. I nadal jest użytkowany.
Jednorazowo na sześciu piętrach można w nim przechowywać 65 tysięcy ton towarów.

- W czasach PRL-u przed świętami właśnie tu składowano towary takie jak pomarańcze, które bardzo rzadko pojawiały się w sklepach - opowiada Michał Lembas, kiedyś pracownik magazynu. - Tu przede wszystkim składowano bardzo apetyczne kąski i kubańskie pomarańcze i cytrusy. Wtedy były jeszcze nie na paletach, ale na tak zwanych unosach. Jeśli źle się podczepiło unos, to spadały na nabrzeże albo na statek. To była ciężka harówa, pracowałem w brygadzie studenckiej i to było na granicy wytrzymałości fizycznej. Część chłopaków nie dawała rady, ponieważ taki 70-kilogramowy worek trzeba było zdjąć i zanieść kilkanaście metrów przez ładownie i upychać u góry, teraz nikt tak nie pracuje.

Magazyn jest użytkowany przez spółkę DB Port Szczecin. Najlepiej widoczny jest, gdy wjeżdżamy do Szczecina Trasą Zamkową.
- W czasach PRL-u przed świętami właśnie tu składowano towary takie jak pomarańcze, które bardzo rzadko pojawiały się w sklepach - opowiada Michał Lembas, kiedyś pracownik magazynu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty