Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Warsztaty programowania. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Warsztaty programowania. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Czym w informatyce jest skrypt, zmienna oraz metoda? - między innymi tego mogli dowiedzieć się uczestnicy bezpłatnych warsztatów programowania w języku Python, które odbyły się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie.
W zajęciach wzięło udział około stu osób. - Takie warsztaty to jest idealna okazja dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Początki, jak w każdej branży, są ciężkie. Pierwszych 10 lekcji było trudnych, natomiast 11 już była prosta - ocenia jeden z uczestników zajęć.

Kurs zorganizowała firma infoShare Academy, która zajmuje się szkoleniem programistów. - Po pierwsze chcemy pokazywać, że branża IT w Szczecinie się rozwija, a po drugie dawać możliwości startu osobom, które do tej pory nie miały doświadczenia w programowaniu, ale chcą spróbować - wyjaśnia jedna z koordynatorek Aleksandra Bukowiec.

Następne bezpłatne warsztaty odbędą się we wrześniu. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, obecnie w sektorze IT brakuje około 50 tysięcy pracowników.
Relacja Bartłomieja Czetowicza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty