Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Pięć firm otrzymało Nagrody Gospodarcze prezydenta Szczecina. Źródło fot.: www.facebook.com/PrezydentSzczecina
Pięć firm otrzymało Nagrody Gospodarcze prezydenta Szczecina. Źródło fot.: www.facebook.com/PrezydentSzczecina
Pięć firm otrzymało Nagrody Gospodarcze prezydenta Szczecina. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w piątek wieczorem podczas gali Pekao Szczecin Open.
Nagroda Gospodarcza została przyznana po raz drugi. Jej celem jest promowanie wyróżniających się firm z naszego miasta, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych, wybitnych osiągnięć innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw na arenie krajowej i międzynarodowej.

- Jest to nagroda, którą tak naprawdę przyznają przedsiębiorcy szczecińscy, dlatego że ich reprezentacja jest w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Szczecina. Tam właśnie padają kandydatury do nominacji i tam też dokonywane są wybory - wyjaśnia prezydent Piotr Krzystek. - Jest to dobry gest w kierunku tych, którzy chcą się wyróżniać, chcą się pokazać i którzy mają osiągnięcia. Takich firm w tej chwili w Szczecinie jest bardzo dużo.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach. Wśród firm z handlu i rzemiosła wygrała Grupa CSV Sp. z o.o. W kategorii usługi nowoczesne zwyciężyła firma Coloplast Business Centre Sp. z o.o. Za innowacje i badania wyróżniono Adamus S.A. W kategorii budownictwo i rozwój przestrzenny nagrodę otrzymała firma BP Ciroko Sp. z o.o., a w kategorii gospodarka morska i logistyka wygrała spółka Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.

Zwycięzcy otrzymali grawerowaną statuetkę oraz udział w kampanii promującej markę Invest in Szczecin w przyszłym roku. Podczas gali uhonorowane zostały także firmy wyróżnione w konkursie "Zrobione w Szczecinie".
- Jest to nagroda, którą tak naprawdę przyznają przedsiębiorcy szczecińscy, dlatego że ich reprezentacja jest w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Szczecina. Tam właśnie padają kandydatury do nominacji i tam też dokonywane są wybory - wyjaśnia pr

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty