Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Skarbów ukrytych w mieście szukać dziś będą szczecinianie. Fot. Geocaching.com
Skarbów ukrytych w mieście szukać dziś będą szczecinianie. Fot. Geocaching.com
Szczecinianie wyposażeni w GPS-y szukali skarbów ukrytych w mieście. W piątek odbyła się gra Geocaching, czyli nowoczesna wersja podchodów. Zabawa polega na odnajdywaniu skrytek przy pomocy nawigacji. Wzięło w niej udział około 20 osób.
Wyprawa poszukiwawcza prowadziła przez cztery punkty: Dworzec PKP, Starówkę i katedrę, a kończyła się na Bramie Portowej. Na trasie na uczestników gry czekało osiem ukrytych pojemników tzw. keszów. Każdy z nich zawierał tzw. logbook. To dziennik odwiedzin, do którego każdy znalazca powinien się wpisać, aby potwierdzić swoje odkrycie.

Ponadto w skrytkach były też drobne przedmioty: monety, figurki, zabawki. Można było je ze sobą zabrać, ale pod warunkiem, że w zamian zostawiło się swoje rzeczy o podobnej wartości. Czasem, żeby odnaleźć schowek, trzeba było rozwiązać zagadkę lub wykonać zadanie.

- Bardzo lubię takie przygody, to fajna kreatywna zabawa - mówiła jedna z uczestniczek. - Wszystkie wakacje planuje tak, by spędzić je nie w tropikach, a w miejscu, gdzie są skrytki - dodał inny gracz.

Następne poszukiwania - w przyszłym tygodniu nad Jeziorem Szmaragdowym. Aby dołączyć do gry, należy założyć konto na serwisie Geocaching.com. Po rejestracji będziemy mieć dostęp do informacji o skrytkach w naszej okolicy oraz ich współrzędnych. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Posłuchaj relacji z piątkowej imprezy.
Relacja Dagny Mak

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty