Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Na swoim jachcie "Ulysses" przepłynął prawie 45 tysięcy mil, okrążył świat, na morzach i oceanach spędził cztery i pół roku - szczeciński żeglarz Mirosław Lewiński jest już w domu. Fot. Archiwum prywatne.
Na swoim jachcie "Ulysses" przepłynął prawie 45 tysięcy mil, okrążył świat, na morzach i oceanach spędził cztery i pół roku - szczeciński żeglarz Mirosław Lewiński jest już w domu. Fot. Archiwum prywatne.
Na swoim jachcie "Ulysses" przepłynął prawie 45 tysięcy mil, okrążył świat, na morzach i oceanach spędził cztery i pół roku - szczeciński żeglarz Mirosław Lewiński jest już w domu.
Szczecinianin przyznaje, że najtrudniejsza była końcówka jego rejsu.

- Po prostu zasnąłem za sterem - opowiada Lewiński - morze wyrzuciło jacht na plażę, na szczęście wiatr przestał wiać, a jacht zatrzymał się tak, że nie położył się na burcie. Udało mi się zepchnąć go z powrotem do morza. Natomiast jak się obudziłem to dookoła mnie było biało, wszystko w poświacie księżyca i piasek. Jakby tak rejs miał się skończyć to byłoby kiepsko - relacjonuje żeglarz.

Rejs dedykowany był Władysławowi Wagnerowi, pierwszemu Polakowi w historii, który opłynął kulę ziemską. Dokonał tego w latach 30. ubiegłego stulecia, płynął przez siedem lat na w sumie trzech jachtach nazwanych "Zjawa". Mirosław Lewiński podkreśla, że dzięki jego projektowi więcej osób kojarzy teraz wyczyn Wagnera. Mirosław Lewiński - jak przyznaje - teraz przyzwyczaja się do rytmu życia na lądzie, nie wyklucza też kolejnych wypraw.

A na dłuższą rozmowę z żeglarzem zapraszamy dzisiaj po godzinie 20:00 w Radiowej Szkole pod Żaglami. Dzień Dobry TVN/x-news
- Po prostu zasnąłem za sterem - opowiada Lewiński - morze wyrzuciło jacht na plażę, na szczęście wiatr przestał wiać, a jacht zatrzymał się tak, że nie położył się na burcie. Udało mi się zepchnąć go z powrotem do morza. Natomiast jak się obudziłem to do

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty