Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inwestycja jest na etapie projektów, a już są problemy z rozstrzygnięciem przetargu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Inwestycja jest na etapie projektów, a już są problemy z rozstrzygnięciem przetargu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Inwestycja jest na etapie projektów, a już są problemy z rozstrzygnięciem przetargu na opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego tunelu w Świnoujściu.
To dokument niezbędny do rozpoczęcia budowy i uzyskania unijnego dofinansowania inwestycji. Sprawą zajmie się Krajowa Izba Odwoławcza, ponieważ firmy, które startowały w przetargu złożyły odwołania od decyzji inwestora.

W przetargu wzięło udział 11 firm. Miasto wybrało spółkę Technital z Mediolanu. Swoją pracę wyceniła ona na cztery miliony złotych.

- Konkurenci kwestionują ten wybór - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus. - Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy, która powinna nastąpić i odbyć się najpóźniej do 2 grudnia.

Program funkcjonalno-użytkowy ma określić m.in. gdzie dokładnie ma być wybudowany tunel i jaka jest struktura gruntu w tym miejscu. Ma też zawierać dokumentację, która umożliwi uzyskanie unijnych pieniędzy.

Budowa stałego połączenia między wyspami Wolin i Uznam ma kosztować około 800 milionów złotych. Inwestycja jest wpisana na listę kluczowych projektów, jakie mają powstać w naszym województwie do 2020 roku.
- Konkurenci kwestionują ten wybór - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty