Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Na temat znaczenia sztuki autoprezentacji oraz budowania pozytywnego PRu studentom opowiadał politolog, profesor Maciej Drzonek. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Na temat znaczenia sztuki autoprezentacji oraz budowania pozytywnego PRu studentom opowiadał politolog, profesor Maciej Drzonek. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Public Relations ma wiele oblicz - pod takim hasłem koło naukowe "PRemium" Uniwersytetu Szczecińskiego spotkało się ze studentami, żeby porozmawiać o tym jak ważny jest PR w życiu codziennym.
Studenci opowiadali o tym, że warto zwrócić uwagę na to, jak prezentować się publicznie i rozmawiać z ludźmi - zabiegali o takie zajęcia u swoich wykładowców.

PR przedstawia jak widzą nas inni i co o nas mówią - tłumaczy Aleksandra Cieślicka z koła naukowego PRemium.

- Od pierwszego roku naszej obecności na tych studiach liczyliśmy, że PR będzie nieodłączną częścią naszych zajęć, że będzie motywem przewodnim. Niestety, nie był w takiej ilości, jak się spodziewaliśmy w związku z czym doszliśmy do wniosku - wraz z całym rokiem - że warto byłoby zrobić coś typowo nastawionego pod PR, żeby jednak zainteresować się, pokazać, że to może być coś więcej niż to, co mamy na zajęciach - zaznaczyła Aleksandra Cieślicka.

Na temat znaczenia sztuki autoprezentacji oraz budowania pozytywnego PRu studentom opowiadał politolog, profesor Maciej Drzonek. Jednym z nowych kierunków uczelni jest "Management instytucji publicznych i public relations".

- Z naszych obserwacji wynika, że na licencjacie najbardziej interesujące były te dwie literki po słówku "i" czyli Public Relations, stąd też przygotowaliśmy dwie nowe specjalizacje na tym kierunku - powiedział prof. Drzonek.

Konferencja była częścią promowania przez uczelnie nowych kierunków studiów. Na przyszłych studentów czeka prawie 10 000 miejsc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

1234567

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty