Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To jedno z najbardziej urokliwych miejsc Szczecina, w niedzielę Jezioro Szmaragdowe będzie świętować 94. urodziny. Z tej okazji na mieszkańców czeka wiele atrakcji.
Na miejscu będzie można poszukać skarbu Skarbka, wziąć udział w wycieczce historycznej i zwiedzić okolice z gawędziarzem zachodniopomorskim, który zna każdy zakamarek puszczy.

Niestety na większość warsztatów nie ma już miejsc, ale warto przyjść, bo na wszystkich czekać będzie urodzinowa zabawa, jak zachęca Karolina Ignaszak, dyrektor Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe-Zdroje".

- Będzie się działo rzeczywiście dużo, poczęstunek tortem szmaragdowym, będzie kącik kreatywny, różne zabawy i gry związane typowo z naszym jeziorem i centrum. Zdarzają się osoby, które mieszkają 20 czy 30 lat w Szczecinie i mówią, że są pierwszy raz nad jeziorem Szmaragdowym, to jest dla nas coś niesamowitego - opowiada Ignaszak.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.
- Będzie się działo rzeczywiście dużo, poczęstunek tortem szmaragdowym, będzie kącik kreatywny, różne zabawy i gry związane typowo z naszym jeziorem i centrum - opowiada Ignaszak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty