Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: pixabay.com/pl/photos/stetoskop-lekarz-na-zdrówko-szpital-4280497.
źródło: pixabay.com/pl/photos/stetoskop-lekarz-na-zdrówko-szpital-4280497.
Spółka EMC, która zarządza szpitalem w Kamieniu Pomorskim chce sprzedać część swoich udziałów powiatowi.
Taką propozycję złożyły jej władze, na razie jednak nie przedstawiły konkretnej propozycji.
Poinformował o tym starosta kamieński w piśmie do ministerstwa zdrowia. Powiat natomiast rozważa rozwiązanie umowy ze spółką i szuka nowego operatora.

Konflikt o szpital między lokalnymi władzami a spółką EMC trwa już od kilku miesięcy. Chodzi o zamknięcie oddziału chirurgicznego. Jak tłumaczy spółka, jest to konieczne, bo w kasie szpitala brakuje pieniędzy na inwestycje, które są konieczne, by oddział mógł dalej działać. Nie zgadza się z tym starostwo powiatowe.

Od tamtej pory między stronami trwały rozmowy, jednak bez żadnych konkretnych rezultatów. Jedynym wypracowanym rozwiązaniem są weekendowe dyżury chirurga na czas wakacji. To jednak nie zadowala władz powiatu.

Starosta kamieński Józef Malec wielokrotnie informował, że w Kamieniu Pomorskim potrzebny jest chirurg na stałe. - Tu chirurg jest potrzebny, nawet jeżeli dochodziłoby do takich sytuacji, że trzeba niektórych pacjentów zaopatrzyć i przewieźć do innego szpitala - powiedział Malec.

Starosta w piśmie do ministerstwa informuje, że chce w szpitalu przywrócić nie tylko oddział chirurgiczny, ale też zamknięty pod koniec ubiegłego roku ginekologiczno-położniczy. By było to możliwe, potrzebny jest nowy operator, bo powiatu nie stać na to, by prowadzić szpital samodzielnie.

Oddział chirurgiczny w szpitalu w Kamieniu Pomorskim zawieszono pod koniec kwietnia. Tak będzie do końca lipca. Spółka EMC, w jego miejscu, chce utworzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Spółka EMC dzierżawi szpital do 2008 roku, umowa została podpisana na 20 lat.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty