Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W Barzkowicach dobiegają końca Barzkowickie Targi Rolne Agropomerania. Przez dwa dni imprezę odwiedziło tysiące zwiedzających.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czy to wśród producentów maszyn, czy też wśród hodowców ozdobnego drobiu.

- Przyjechałem i tak sobie oglądam. - Jestem rolnikiem z zawodu. To już coraz mniej do rolników jest skierowane. Więcej jest typowej komercji dla miastowych. - Jestem typowo turystycznie. Maszynami interesuję się do zdjęcia. - Teraz na wsi nie ma już zwierzyny. Jest garstka hodowców. Sami starsi ludzie, młodych nie ma wcale. - Perliczka jest piękna, ładnie krzyczy, odstrasza szczury. Kura piękna. Tak jak kobiety, jedna jest taka, jedna inna. - Komu serce dobrze bije, ten smaczną herbatkę pije.

Wystawy, zakupy, ale nie tylko. Kończące się w Barzkowicah Targi Rolne Agropomerania, to również wiele konkursów. Dla tych bardzo doświadczonych rolników i hodowców, ale również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gospodarstwem.

- Konkurs młodego hodowcy. Wybieramy najładniejszego cielaczka, którego przygotowali młodzi hodowcy. - Jak piękne krowy, to piękny cielak - mówią uczestnicy.

Agropomerania to jedne z największych targów rolnych w kraju. W tym roku odbyły się po raz 32.
Relacja Michała Elmerycha
Relacja Michała Elmerycha
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty